Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 18:49
 
25 Ekim koronavirüs hasta verileri paylaşıldı. Koca : ''Salgına Karşı Birlikte Olalım''
Türkiye'de 25 Ekim 2020 koronavirüs hasta verileri Sağlık Bakanlığı'nın sitesinden paylaşıldı. Bakanlığın covid19.saglik.gov.tr adresinden paylaştığı verilerde, 24 saatte 112 bin 215 koronavirüs şikayetiyle gelen hastaya test yapıldı. Alınan test sonuçlarına göre 2 bin 17 kişinin sonucu pozitif olarak çıktığı bilgisi verildi. Virüs sebebiyle 72 vatandaşımız hayatını kaybetti.
GÜNDEM Haberi
25 Ekim koronavirüs hasta verileri paylaşıldı. Koca : ''Salgına Karşı Birlikte Olalım''

Sağlık Bakanlıpının sitesi  https://covid19.saglik.gov.tr/  adresinden 25 Ekim 2020 koronavirüs hasta verileri açıklandı. Paylaşılan hasta verileri tablosunda 25 Ekim'de 112 bin 215 kişiye test yapıldığı kayıtlara geçti. Yapılan testlerin sonuçlarına göre 2 bin 17 kişinin sonucunun pozitif çıktığı görüldü. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı bugün 72 oldu. hastalığı yenerek sağlığına kavuşan kişi sayısı bin 297 olarak açıklandı.

 

25 EKİM KORONAVİRÜS HASTA VERİLERİ

 

 

FAHRETTİN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI

 

Bakan Fahrettin Koca koronavirüs hasta verileri sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu:

 

 

Bugün tespit edilen 2.017 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız ve aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bu gidişatı değiştirmek bizim elimizde. Mücadeleyi bize kazandıracak olan birbirimizin hakkına saygı duymak ve tedbirlere birlikte uymaktır.

 

İSTANBUL'DAKİ 2. GÜN HASTANE ZİYARETLERİ

 

Ülkemizdeki vakaların yüzde 40'ının İstanbul'da tespit edilmesi dolayısıyla 5 günlük İstanbul kampının 2. gününde olan Bakan Koca açıklamalrda bulunarak; ''SALGINA KARŞI ORGANİZE OLALIM.'' dedi.

 

 

Vaka sayılarının ülke genelinin 40’ına ulaştığı İstanbul’da ikinci günümüz. Salgınla mücadelede önemli üslerimizden olan Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesinde bir risk değerlendirmesi yaptık. Kurallara uyarsak, hastanelere daha az ihtiyaç duyarız. SALGINA KARŞI ORGANİZE OLALIM.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 25 ekim, korona, veriler, hasta, bakan, koca, fahrettin koca, istanbul, korona tablo
Haber Yazılımı