Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 11:25
 
27 yıldır Ermenilerin elinde olan Şamhalov İmran ayakları zincirli halde..
Gazeteci Ceyhun Aşirov'un sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre 27 yıldır kayıp olan Azerbaycan vatandaşı Şamhalov İmran bulundu. 18 yaşındayken Karabağ savaşına katılmış ve o günden sonra kayıp olarak kayıtlara geçmişti. Ermenistan'da ayakları bağlı şekilde bulunan İmran'ın kurtulduğunu Ceyhun Aşirov duyurdu.
GÜNDEM Haberi
27 yıldır Ermenilerin elinde olan Şamhalov İmran ayakları zincirli halde..

Azerbaycan vatandaşı olan Şamhalov İmran henüz 18 yaşındayken 1992 yılında 1. Karabağ savaşına katıldı. O günden sonrea 27 yıldır kayıp olarak kayıtlara geçen İmran Ermenistan'da ayakları bağlı bir şekilde bulundu.

 

1992 yılında 1. Karabağ savaşına katılan ve henüz o zaman 18 yaşında olan Şamhalov İmran o günden sonra kayıp olarak kayıtlardaki yerini almıştı. Ermenistan'da Fuzuli Rayonun'da 27 yıldır bir evin bodrumkatında ayakları zincire bağlı şekilde bulunarak kurtarılan olayı gazeti Ceyhun Aşirov gün yüzüne çıkardı.

 

 

46 yaşında olan ve esaret altına alındığında 18 yaşında bulunan Şamhalov İmran 28 yıldır Ermenilerin esiri altında hayatını sürdürdü.

 

CEYHUN AŞİROV'UN PAYLAŞIMI

 

Bugün Ermenistan'dan kurtarılan #Füzuli Rayonun'da 27 senedir kayıp olan Azerbaycan Vatandşı Şamhalov İmran ayakları bağlı şekilde bulundu.

Şamhalov 1992'de 1.Karabağ savaşına katılmış ve o günden sonra kayıp olarak kayde geçmişti

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: azerbaycan, ermeni, 27 yıl, esir, ceyhun aşirov, şamhalov imran, karabağ
Haber Yazılımı