Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 14:16
 
5 Ocak'ta hesaplara yatıyor
Açıklama yapıldı. Paralar 5 Ocak'ta hesaplara yatıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını açıkladı. 5 Ocak'ta yapılacak ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağı, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ise PTT üzerinden ödeme yapılacağı hatırlatıldı.
EKONOMİ Haberi
5 Ocak'ta hesaplara yatıyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği için ödeme tarihini, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Bakan Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta yapılacağını paylaştı. 

 

5 Ocak'ta başlayacak Aralık ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği banka hesaplarına yatırılacak. IBAn bilgileri buunmayan vatandaşlara ise PTT üzerinden ödeme yapılacağı hatırlatıldı.

 

 

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

 

 

Bakan Selçuk, 23 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile koronavirüs nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma uygulaması kapsamında, 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayan yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını hatırlattı.

 

“Aralık Ayına İlişkin Ödemeler 5 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak”

 

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: işsizlik ödemesi, kısa çalışma, bakanlık, aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı, zehra zümrüt selçuk, 5 Ocak, ödeme
Haber Yazılımı