Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 17:43
 
816 personelle 'Mutki Sarpkaya Operasyonu' başladı
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada bölücü terör örgütüne darbe vurmak amaçlı 'Mutki Sarpkaya Operasyonu' başlatıldı. Terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyetini ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca operasyon başlatıldı. Operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 816 personel görev almakta olduğu bildirildi.
ASAYİŞ Haberi
816 personelle 'Mutki Sarpkaya Operasyonu' başladı

Kahraman askerimiz kış öncesi terör örgütüne darbe vurmak için, Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu başlatıldı. Terör örgütünün kış aylarındaki faaliyetlerini ortadan kaldırmak ve ülke içinde tamamen bitirmeye yönelik toplam 816 personel ile operasyonun başlatıldığını İçişleri Bakanlığı açıkladı.

 

 

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

 

Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu başlatıldı.


 
Operasyonda Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 816 personel (48) operasyonel tim görev almaktadır.


 
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 143 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 251 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.


 
YILDIRIM OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakanlık, içişleri, operasyon, asker, bitlis, terörist, mutkisarpkaya, yıldırım15
Haber Yazılımı