Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 12:29
 
Afyonkarahisar'da bir köy karantinada
Afyonkarahisar'da koronavirüse karşı tedbirler sıkı bir şekilde alınmasına rağmen bir köyde vaka sayılarının artması nedeniyle Kaymakamlık tarafından karantina kararı alındı. Afyonkarahisar Kızılören ilçesi Ekinova köyünde koronavirüs vakalarının artması sebebiyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ikinci bir emre kadar giriş çıkışlar yasaklandı.
EGE Haberi
Afyonkarahisar'da bir köy karantinada

Afyonkarahisar Kızılören ilçesi Ekinova Köyünde artan koronavirüs vakaları sebebiyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu yapmış olduğu açıklamayla 16.08.2020 saat 00:00'den itibaren ikinci bir emre kadar giriş ve çıkışların yasaklandığını duyurdu.

 

İlçe Kaymakamı bekir Özen başkanlığında toplananilçe Hıfzıssıhha Kurulu, artan koronavirüs vakaları nedeniyle ilçeye bağlı Ekinova Köyü'nde, vaka artışının önüne geçmek için 16/08/2020 saat 00:00'den itibaren ikinci bir emre kadar giriş çıkışların yasaklanarak denetlenmesi ve köy içinde bulunan; kahvehane, kıraathane, bakkallar dahil yasaklar süresince kapalı tutulacak. Halkın ihtiyaçları sosyal destek gruplarınca giderilecek.

 

Köy halkının sadece tarladaki ve bakmakla yükümlü oldukları hayvanlala ilgilenmek için sosyal mesafe kuralı ve maske takmak suretiyle hiç kimseyle görüşmeden kolluk kuvvetlerinin nezaretinde işlerini yapmaları ve köye giriş çıkış yapmaları kaymakamlık tarafından onaylanmıştır.

 

YASAĞA UYMAYANLARA CEZA

 

Belirtilen kısıtlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 282 nci maddesi gereği idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince idari işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 nci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

 

KIZILÖREN KAYMAKAMLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, ege haberi, afyonkarahisar, afyon, kızılören, kızılören karantina, kızılören kaymakamlığı, bekir özaen, ekinova köyü, ekinova karantina
Haber Yazılımı