Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 17:43
 
Akay duyurdu: Ünlü söz yazarı İzmir'de hayatını kaybetti
Sanatçılarla ilgili ölüm ve hastalık haberlerini duyuran ilk isimlerden olan Onur Akay'ın yaptığı paylaşımda ünü söz yazarının hayatını kaybettiğini açıkladı. Akay, bu sabah İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Seyhan Girginer'in vefat haberini duyurdu.
MAGAZİN Haberi
Akay duyurdu: Ünlü söz yazarı İzmir'de hayatını kaybetti

İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta söz yazarı Sema Girginer'in vafat haberini Onur Akay duyurudu. Yakalandığı amansız hastalıkla uzun süredir mücadele eden Girginer, son bir haftadır yoğun bakımda kalıyordu. 

 

Onur Akay; ''Gözyaşımda Saklısın Ağlayamam Ben, Bu Bir Dilek Çeşmesi Dediler Bana, Gücüme Gidiyor Böyle Yaşamak, Öyle Özledim ki Sevgilim Seni, Sensizliğe Söylendi Bütün şarkılar ve Yağmur Gözlüm gibi dillerden düşmeyen şarkıların söz yazarı usta şair Seyhan Girginer’i, sabaha karşı kaybettik. Acı haberi sanatçı dostum Eylem Erener'den duydum. Amansız bir hastalığa yakalanan Girginer, bir haftadır yoğun bakımda tedavi görüyordu ve maalesef yaşam mücadelesini kaybetti ama şarkıları ile hep yaşayacak. Nur içinde yatsın'' sözleriyle vafat haberini paylaştı.

 

SEYHAN GİRGİNER

 

Urfa’da dünyaya gelen şair Seyhan Girginer, bestesi Zekai Tunca’ya ait olan “Gözyaşımda Saklısın” isimli şarkı sözüyle, 1988 yılında “Yılın Söz Yazarı” seçildi. Bestesi İlgün Soysev’e ait olan “Yağmur Gözlüm” adlı şarkısı ile birlikte “Milliyet Müzik Ödülleri” yarışmasında iki kez yılın şarkısı ödülünü kazandı. 1989 yılında yine “Milliyet Yılın En Sevilen Sarkıları” yarışmasında, bestesini Ziya Taşkent‘in yaptığı “Gücüme Gidiyor Böyle Yaşamak” ve bestesini İlgün Soysev’in yaptığı “Öyle Özledim ki Sevgilim Seni” şiiriyle, 2 ayrı ödül kazandı. “Gözyaşımda Saklısın” şarkı sözüyle, TRT Müzik Ödülleri Yarışması’nda yılın söz yazarı olarak, “Altın Kelebek” ödülünü aldı. Daha sonraki yıllar içinde pek çok önemli şarkıya söz yazarı olarak imza attı. Şiirlerini Coşkun Sabah ve Selami Şahin gibi çok sayıda ünlü besteci ve Türk müziğinin efsane isimleri besteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir haberi, seyhan girginer, onur akay, vefat, hastane, söz yazarı
Haber Yazılımı