Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 17:09
 
Angela Merkel'in e-posta verilerini bilgisayar korsanı kopyaladı
Almanya sıcak gelişmeyle çalkalandı. Ülkenin Başbakanı Angela Merkel'in sahip olduğu e-posta verilerinin 2015 yılında bilgisayar korsanı tarafından kopyalandığı öğrenildi. Merkel'in elektronik posta adresinden 16 GB büyülüğünde dosyanın kopyalandığı ifade edildi. Alınan bilgide Başbakanlıktaki yazışmaların ele geçirilmediği vurgulandı.
DÜNYA Haberi
Angela Merkel'in e-posta verilerini bilgisayar korsanı kopyaladı

Almanya bugün bilgisayar korsanı gelişmeleriyle çalkalandı. Almanya başbakanı Angela Merkel'in sahip olduğu elektronik posta adresi bir bilgisayar korsanı tarafından kopyalandığı öğrenildi.

 

HESAP 2015 YILINDA KOPYALANMIŞ

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in e-postalarının 2015'te Rus bir bilgisayar korsanı tarafından ele geçirildiği ortaya çıktı.

 

MERKEL SİBER SALDIRI KURBANI

 

Alman Der Spiegel dergisinde yer alan haberde, Başbakan Merkel'in Federal Meclis'teki ofisinde bulunan bilgisayarların siber saldırıya uğradığı ve e-postaların kopyalandığı belirtildi.

 

KOPYALANAN DOSYA BOYUTU 16 GB

 

"Scaramouche" kod adını kullanan Dimitri Sergeyeviç Badin adlı bilgisayar korsanının Bundestag'ın bilgisayar sistemine saldırdığı ve Merkel'in bürosundan 16 GB'lık belge kopyaladığı bildirildi.

 

Ele geçirilen e-postalarda 2012 ve 2015 yılı arasındaki yazışmaların bulunduğu kaydedildi.

 

30 yaşındaki Rus bilgisayar korsanının ABD'deki önemli kurumlara da siber saldırıda bulunduğu ve bu nedenle Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) arananlar listesinde olduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Haberde Şansölye'nin Başbakanlıktaki yazışmalarının ele geçirilmediği vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Angela, Merkel'in, e-posta, verilerini, bilgisayar, korsanı, kopyaladı,
Haber Yazılımı