Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:14
 
Anne, Perebral Palsi hastası iki oğlu için hayat mücadelesi veriyor!
İzmir’in Gaziemir ilçesinde Şadiye Candemir (36) Serebral Palsi hastası iki çocuğu için imkansızlıklar içinde bakmaya çalışıyor.
- Haberi
Anne, Perebral Palsi hastası iki oğlu için hayat mücadelesi veriyor!

Gaziemir’de, 3 çocuk annesi Şadiye Candemir, yüzde 99 engelli olan yatağa bağlı iki oğlu için ekonomik durumlarının kötü olmasından dolayı zorlanarak bakabiliyor. Çocuklarını çok seven ve onların eli ayağı olan Şadiye hanım henüz 16 yaşındayken anne olmuş. Serebral Palsi hastası          Ahmet (19) ile Yunus Emre’nin (10) yüzde 99 engelli olduğunu, onlarla bir odanın içinde yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Candemir, kızı Zeynep Sümeyye'nin (12) ise sağlıklı bir çocuk olarak ilkokula gittiğini söyledi. Çocuklarını çok sevdiğini ve onların iyiliği için dua ettiğini belirten anne Candemir, sabah kalkıp engelli iki oğlunun ilaçlarını verip ve mamalarını yediriyor.

“ KİRAMIZI ZOR ÖDÜYORUZ"

Eşinin geçici olarak inşaat işlerinde çalıştığını belirten anne: " Bu yıl çok hastalık geçirdik. 2 aydan fazla süreyle hasta oldular. Bağışıklıkları çok düşük. Küçük oğlum menenjit geçirdiği için daha sağlıklı bir ortamda yaşaması gerekir. Rutubetli olduğu için eve biraz tadilat yaptırdık. Ama yine olmadı. Rutubetin önüne geçemedik. Ev eski. Çabuk hastalanıyorlar. Bronşit oluyorlar zatürre oluyorlar. Hastanede yatıyorlar. Hastanede yatarak tedavi görmeleri gerekiyor. Ufağı hasta oluyor büyük hasta değilse de onu da yanıma almak zorunda kalıyorum. Veya hastane kabul etmiyor. Zor zamanlar yaşıyoruz. Çıkmak için doktorlara yalvarıyorum. Çünkü evde bakacak kimse yok."

KIZILAY GAZİEMİR ŞUBE BAŞKANI: TÜM BAĞIŞÇILAR DESTEK OLSUN

Kızılay Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçel, Candemir ailesine gıda yardımı yaptıklarını belirterek  şunları söyledi:

"Şadiye Hanım özveriyle çocuklarına bakıyor. İmkanlarımız kısıtlı. Hayırseverlerimizden aldığımız bağışlarla bir şeyler yapıyoruz. Bir elimizle alıp bir elimizle veriyoruz. Şadiye Hanım’ın rutubetsiz bir eve ihtiyacı var. Uygun bir kirası olan eve çıkması gerekiyor. En acil ihtiyaçları rutubetsiz bir ev. Tüm bağışçılar destek olsun."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, Gaziemir, Şadiye Candemir, Serebral Palsi, Serebral Palsi hastası, anne, yardıma muhtaç,
Haber Yazılımı