Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 15:41
 
Araç muayene ücretlerine zam
Motorlu aracı olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren gelişme olan araç muayene ücretlerine zam gelmesi bekleniyor. Ülkemizde araç muayene hizmetini Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK yapıyor. Muayene ücretleri her yıl yapılan değerlendirmenin ardından belirli oranda artış gösteriyor. 2020 yılında belirlenen yüzde 22,58'lik artışın arsından araç muayene ücreti 342,50 TL'ye, egzoz emisyon ücreti ise 80 TL'ye yükselmişti. 2021 yılında ise yüzde 9,11 oranında bir artış beklendiği öngörülüyor.
EKONOMİ Haberi
Araç muayene ücretlerine zam

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren araç muayene ücretlerine zam gelmesi bekleniyor. Habertürk'ün habererine göre her yıl yapılan değerlendirmelerin ardından ücretler belirli oranlarda artış gösteriyor. 2020 yılında belirlenen yüzde 22,58'lik artışın ardından araç muayene ücreti 342,5 TL'ye, egzoz emisyon ücreti ise 80 TL'ye yükselmişti. 2021 yılı içinse belirlenen oran yüzde 9,11 olarak öngörülüyor.

 

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPILACAK

 

Türkiye’de, araç muayene hizmetini; Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK yürütüyor. Ülkemizde araç muayene ücretleri nakit olarak ödeniyor. Kredi kartı ile ödeme konusunda Ankara'da bu yönde yapılan çalışmaların sonuna gelindiği öğrenildi. Aralık ayı veya en geç yılbaşında araç muayene bedeli kredi kartları ile ödenebilecek.

 

 

 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: muayene, araç, araçmuayene, zam, taksit, kredikartı, ödeme, tüvtürk
Haber Yazılımı