Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:46
 
AVM'ler İzmir'de ilgi görmedi
AVM'lerin açılmasıyla birlikte Türkiye'nin önemli kentlerinde yoğunluk gözlenirken İzmir'de ziyaretçi sayısı ilk gün düşük kaldı. İzmirli vatandaşlar sosyal kurallara uyarak evde kalmayı tercih etti.
İZMİR Haberi
AVM'ler İzmir'de ilgi görmedi

AVM'ler açıldı, İstanbul başkta olmak üzere pek çok önemli kentte vatandaşların ziyaretçi akınına uğradı. Fakat İzmir'de durum bugün biraz daha farklıydı. İzmirli vatandaşlar AVM'ye gitmek yerine evde kalıp koronavirüsten korunmaya devam ettileri.

 

AVM'LER İZMİR'DE İLGİ GÖRMEDİ

 

Koronavirüs vakalarının görülmesiyle önce çalışma saatleri değiştirilen daha sonra Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı ile kademeli olarak kapatılan alışveriş merkezleri, bugün itibarıyla açıldı. İzmirliler, 1 ayı aşkın süre sonra AVM’lerin açıldığı ilk gün beklenen ilgiyi göstermedi.

 

MASKESİZ GİRİŞE İZİN YOK

 

İzmir’in önde gelen AVM’lerinden çoğu açılırken, bazılarında ise açılışın 1 Haziran’da yapılacağı açıklandı.
AVM’lerde önlemler alınırken, ziyaretçilerin maskesiz olarak girişlerine izin verilmedi.

 

ZİYARETÇİ ATEŞLERİ TERMAL KAMERA İLE ÖLÇÜLDÜ

 

Daha önce market, eczane ve hijyen ürünleri satan firmalar dışında hizmetlerini durduran AVM’lerde, restoran, kafe, spor ve eğlence sektörü dışındaki iş yerleri faaliyet göstermeye başladı. AVM ve içindeki iş yerlerinde görünür yerlere koronavirüs önlemleriyle ilgili afişler asıldı. AVM ve iş yerlerinin girişinde olmak üzere çok sayıda alanda el antiseptiği bulundurulduğu gözlendi. AVM girişinde ziyaretçilerin ateşleri termal kamera ile ölçüldü. Ateşi yüksek olmayan ziyaretçiler içeri alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir avm, izmir haber, avm
Haber Yazılımı