Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 16:43
 
Avrupa Süper Ligi başlamadan bitti
Avrupa'nın dev kulüplerinin bir araya gelip Avrupa Süper Ligi oluşturma fikri başlamadan sona erdi. İngiliz kulüpleri Liverpool, Arsenal, Manchester City, Manchester United, Chelsea ve Tottenham oluşumdan ayrılan ilk ekipler olurken, bu takımları takip eden diğer ekipler de yeni lig fikrinden geri döndü.
SPOR Haberi
Avrupa Süper Ligi başlamadan bitti

Avrupa Süper Ligi adıyla önemli kulüplerin bir araya gelip yeni bir oluşum ortaya atması, UEFA başta olmak üzere pek çok ülkede ve taraftarlar bazında tepki çekmişti. Sadece birkaç gün süren yeni oluşum başlamadan bitmiş oldu. İnglitere'nin dev kulüpleri Liverpool, Arsenal, Manchester City, Manchester United, Chelsea ve Tottenham Avrupa Süper Ligi oluşumundan ilk ayrılan kulüpler olarak göze çarptı. 

 

Avrupa Süper Ligi oluşuma tepki gösterenler arasında İngiltere Başbakanı Boris Johnson da yer aldı. Dev kulüplerde oynayan futbolcular oluşuma katılım fikri konusunda hata yaptıklarını beyan ettiler. Dev kulüplerin taraftarları da projenin başından bu yana olumsuz görüş bildirmişlerdi. 

 

Ayrılma noktasında İngiliz kulüplerini Atletico Madrid ve İnter takip etti. Bu ekipleri Milan takip etti. Oluşumdan ayrılan 9. takım Milan tarafından şu açıklamalara yer verildi. 

 

“Süper Lig projesine katılma davetini dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları için mümkün olan en iyi Avrupa yarışmasını sunma niyetiyle ve kulübün, kendi taraftarlarımızın yararına olacak şekilde kabul ettik.

 

Değişim her zaman kolay değildir, ancak ilerleme için evrim gereklidir ve Avrupa futbolunun yapıları on yıllar içinde gelişti ve değişti. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların sesleri ve endişeleri Süper Lig hakkında açıkça ifade edildi ve Milan bu harika sporu sevenlerin sesine duyarlı olmalı.

 

Futbol için sürdürülebilir bir model sunmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: avrupa süper ligi
Haber Yazılımı