Haber Detayı
31 Ekim 2020 - Cumartesi 15:24
 
Bakan açıkladı: 5 Kasım'da ödeme yapılacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada 5 Kasım'da ödemelerin yapılacağını aktardı. Bakan Selçuk, Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin 5 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatacağını aktardı. Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Ödeneği vatandaşların kayıtlı olan İBAN hesaplarına yatacak. İBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlar ise ödemelerini PTT üzerinden yapacak.
EKONOMİ Haberi
Bakan açıkladı: 5 Kasım'da ödeme yapılacak

Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 5 Kaım'da yapılacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin 5 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatacağını aktardı. 

 

Bakan Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 KAsım'dan itibaren banka hesaplarına yatacağını söyledi. Ödemeler vatandaşların İBAN hesaplarına yatırılacak. İBAn bilgileri bulunmayanlara ise ödemeler PT üzerinden yapılacak.

 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK'UN AÇIKLAMASI

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Kasım’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

 

Bakan Selçuk, “Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Kasım’da vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” dedi.

 

Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Ödeneği vatandaşların İBAN hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ise ödemeler PTT üzerinden yapılacak.


Yeni normal sürecinde istihdamın korunması için desteklerin süreceğini belirten Bakan Selçuk, çalışanların ve işverenlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Bakan Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneği’nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldığını da hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakan, selçuk, zehra zümrüt, ödenek, kısa çalışma, işsizlik, 5kasım
Haber Yazılımı