Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 16:31
 
Bakan Pekcan duyurdu! Ücretlerde kolaylık sağlanacak
Ticaret Bakanı Rushar Pekcan Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) ve KOSGEP işletmelerinin akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir işbirliğine gidildiğini açıkladı. Pekcan, ''İşletmelerimiz belge, müracaat, dosya inceleme, tetkik, denetim ve test ücretleri gibi ödemelerini destek üst limitleri dahilinde 60 oranına kadar KOSGEB’ten geri alabilecek.''
EKONOMİ Haberi
Bakan Pekcan duyurdu! Ücretlerde kolaylık sağlanacak

İşletmelere Ticaret Bakanı Rusar Pekcan'dan müjde geldi. Bakan, HAK ve KOSGEP işletmelerinin akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir işbirliğine gidildiğini paylaştı.

 

RUHSAR PEKCAN'IN PAYLAŞIMI

 

HAK ile KOSGEB, işletmelerimize akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir işbirliğine gitti.

 

Buna göre HAK ile HAK tarafından akredite edilmiş kurum ve kuruluşlardan alınacak belgeler, KOSGEB “İşletme Geliştirme Destek Programı– Belgelendirme Desteği” kapsamına alındı.

 

İşletmelerimiz belge, müracaat, dosya inceleme, tetkik, denetim ve test ücretleri gibi ödemelerini destek üst limitleri dahilinde 60 oranına kadar KOSGEB’ten geri alabilecek.

 

 HAK’ın akreditasyon faaliyetlerine yönelik destek ve katkıları için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank
(@varank)'a teşekkür eder; uygulamanın tüm işletmelerimize hayırlı olmasını dilerim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: hak, kosgep, bakan, pekcan, ruhsar pekcan, ticaret, işletme, teknoloji, varank
Haber Yazılımı