Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 12:57
 
Bakan Selçuk: ''Depremden etkilenen vatandaşlara 5.7 milyon TL''
İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında bölgede Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti alan aileler için yapılan ödeme 5 bin 700 vatandaşımızın hesabına yattı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada,“Bölgede, Sosyal ve Ekonomik Destek alan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödemeleri öne çektik. Bu kapsamda 5.700 vatandaşımızın hesabına 5,7 milyon TL ödeme yaptık”
EKONOMİ Haberi
Bakan Selçuk: ''Depremden etkilenen vatandaşlara 5.7 milyon TL''

Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti alan aileler için ödemeler öne çekildi. İzmir'de meydana gelen depremden etkilenen ailelere ihtiyaçlarını karşılayailmesi için Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti alan aileler için ödemeler öne çekildi.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yaptığı açıklamada; ''Bölgede, Sosyal ve Ekonomik Destek alan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödemeleri öne çektik. Bu kapsamda 5.700 vatandaşımızın hesabına 5,7 milyon TL ödeme yaptık” dedi.

 

Bakan Selçuk İzmir dışındaki diğer illerdeki Sed ödemeleri için ise 8-15 Kasım tarihleri arasında hesaplara yatacağı bilgisini verdi.

 

 

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle bölgede Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti alan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödemeleri öne çektiklerini açıkladı.

 

Bakan Selçuk, İzmir’de meydana gelen depremin ardından vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması ve psikososyal destek hizmeti sağlanması noktasında ekiplerin 7/24 sahada olduklarını söyledi.

 

Depremzedelerin SED ödemelerine ilişkin de bilgi veren Selçuk, “Bölgede, Sosyal ve Ekonomik Destek alan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödemeleri öne çektik. Bu kapsamda 5.700 vatandaşımızın hesabına 5,7 milyon TL ödeme yaptık” dedi.

 

Bakan Selçuk, İzmir dışında diğer illerdeki SED ödemelerinin 8-15 Kasım 2020 tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını ifade ederek, “SED hizmetinden yararlanan 125 bin çocuğumuz için yaklaşık 132 milyon TL ödeme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, deprem, ekonomi, sed, ödeme, bakan, selçuk, zehra zümrüt, aile, çalışma, sosyal, hizmetler, hizmet
Haber Yazılımı