Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 12:06
 
Bakan Selçuk'tan emeklilere güzel haber
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli vatandaşlarımıza güzel haber verdi. Selçuk son 2 yılda emeklilere 674,5 milyar lira aylık ödemesi yapıldığını açıkladı. Ağustos ayı içerisinde Bakanlık olarak 13.1 milyon emekliye 30.5 milyar aylık ödemesi gerçekleşti. Emekliere verdiği müjdenin kanunlaştığını aktaran Selçuk, en düşük emekli aylığı bin 500 liraya yükseldiğine dikkat çekti.
EKONOMİ Haberi
Bakan Selçuk'tan emeklilere güzel haber

Emekli vatandaşlarımıza Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi. Bakan en düşük emekli aylığının bin 500 liraya yükseldiğini ve kararın kanunlaştığının altını çizdi. Selçuk emekli vatandaşlara 2 yılda 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

Ağustos ayı içinde 13.1 milyon emekliye 30.5 milyar aylık ödemesi gerçekleştiğini söyleyen Bakan, son 2 yılda 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildiğine dikkat çekti. 6 Dini Bayramda 64.2 milyar liralık ikramiye ödemesi yapıldığını aktaran Bakan, emeklilerin yanında olamaya devam ederek refah seviyelerinin artması için çalışacaklarını paylaştı.

 

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere son 2 yılda 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

 

“Ağustos Ayında 13,1 Milyon Emeklimize 30,5 Milyar Lira Aylık Ödemesi Yaptık”

 

 Bakanlık olarak emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu yıl Ağustos ayında 8,2 milyon işçi emeklisi, 2,6 milyon Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplamda 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira aylık ödemesi yaptık. Son 2 yılda ise emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilere verdiği müjdenin kanunlaştığına ve en düşük emekli aylığının 1.500 liraya yükseltildiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödendiğini de hatırlattı.

 

“6 Dini Bayramımızda Emeklilerimize 64.2 Milyar Lira Bayram İkramiyesi Ödedik”

 

 Bakan Selçuk, “Bu kapsamda 2018 yılının Ramazan Bayramı’nda emeklilerimize ilk bayram ikramiyesini ödedik. 6 dini bayramımızda ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı 64,2 milyar liraya ulaştı.” dedi.

 

“Emeklilerimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

 

 Emeklilerin refah seviyelerinin artırılması için çalıştıklarını bildiren Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakan, selçuk, zehra zümrüt, bakanlık, aile, çalışma ve sosyal hizmetler, emekli, maaş
Haber Yazılımı