Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 16:10
 
Bakanlık açıkladı sayı 22'ye yükseldi
İçişleri Bakanlığının koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nca yürütülen ortak operasyonda da PKK/KCK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubunun da teslim olduğu duyuruldu. Terör örgütüne 2017 yılında katılan, Suriye ve Irak'ta faaliyet yürüten bir örgüt mensubunun da olduğu bilgisi verildi. Bakanlığın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2021 yılı içerisinde ikna yoluyla ülkemize teslim olanların sayısının 22'ye yükseldiğini paylaştı. Emniyet ve Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı sosyal medya üzerinden terör propagandası yapan 1264 hesap hakkında çalışma yaptı. Aralarında; FETÖ/PDY, PKK/KCK, Aşırı Sol ve DEAŞ terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten 575 sosyal medya hesabı kullanıcısı tespit edilerek işlem başlatıldı.
ASAYİŞ Haberi
Bakanlık açıkladı sayı 22'ye yükseldi

İçişler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda terör örgütüne hem sahada hemde siber ortamda darbe vuruldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandama Genel Komutanlığı'nca yürütülen operasyonlarda; PKK/KCK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubunun teslim olduğu duyuruldu. Böylelikle 2021 yılı içerisinde ikna yoluyla ülkemize teslim olanların sayısı 22'ye yükselmiş oldu.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarınca, terör propagandası yaptığı tespit edilen 1264 hesap hakkında çalışma yapıldı. Aralarında; FETÖ/PDY, PKK/KCK, Aşırı Sol ve DEAŞ terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten 575 sosyal medya hesabı kullanıcısı tespit edilerek işlem başlatıldı. 

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ PAYLAŞIMI

 

 

Bakanlığımızın koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK/KCK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

2017 yılında terör örgütüne katılan örgüt mensubunun Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

Böylelikle; 2021 yılı içerisinde sadece ikna yoluyla ülkemize teslim olanların sayısı 22'ye yükseldi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Terör Propagandası Yapan 39 Kişi Gözaltına Alındı

 

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarınca, terör propagandası yaptığı tespit edilen sosyal medya hesapları tespit edildi. Elde edilen bilgiler sonucunda 1264 hesap hakkında çalışma yapıldı. Aralarında; FETÖ/PDY, PKK/KCK, Aşırı Sol ve DEAŞ terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten 575 sosyal medya hesabı kullanıcısı tespit edilerek işlem başlatıldı. 39 kişi gözaltına alındı.

 

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI

 

Bakanlığımıza bağlı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarınca sanal devriye faaliyetleri sürdürülüyor. Sosyal mecrada gelişen gündem ve konular, çeşitli illegal örgüt ve gruplara müzahir sosyal medya hesapları yakından takip ediliyor.

 

Bu kapsamda 1-7 Şubat tarihleri arasında terör örgütü propagandası yapan toplam 1264 hesap hakkında çalışma yapıldı.

 

39 Şüpheli Gözaltına Alındı

 

FETÖ/PDY, PKK/KCK, Aşırı Sol ve DEAŞ terör örgütü güdümünde faaliyet yürüten 575 sosyal medya hesabı kullanıcısı tespit edilerek işlem başlatıldı. 39 kişi gözaltına alındı. Gözaltı faaliyetleri sürüyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: bakanlık, içişleri, terör, emniyet, jandarma, gözaltı, sosyalmedya,
Haber Yazılımı