Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 15:56
 
Bakanlık, kiliseye düzenlenen saldırıyı kınadı
Dışiİşleri Bakanlığı, bugün Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde gerçekleşen saldırıyı kınadı. Bakanlık, ''Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.'' açıklamasını yaptı.
DÜNYA Haberi
Bakanlık, kiliseye düzenlenen saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün Fransa'nın Nice kentinde gerçekleşen saldırı ile ilgili kınama mesajı yayınlandı. Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadığı bildirdi. Bakanlık, saldırı sonrası hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye ve yaralılara geçmiş olsun mesajı gönderildi.

 

 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

 

Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Hiçbir sebep, bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremez, şiddeti meşrulaştıramaz. Kutsal bir ibadet mekânında böyle vahşi bir saldırıyı düzenleyenlerin, dini, insani, ahlaki değerlerden nasibini almadığı açıktır.

 

Terörün farklı türleriyle mücadele eden ve terör nedeniyle vatandaşlarını kaybeden bir ülke olarak, Nice şehri sakinleri başta olmak üzere, Fransız halkıyla terör ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: saldırı, fransa, nice, kilise, notre-dame, bakanlık, dışişleri
Haber Yazılımı