Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 16:13
 
Bakanlık'tan tutuklama kararı çıkan Halil Sezai açıklaması
Komşusunu darbettiği gerekçesiyle adliyeye getirilen şarkıcı Halil Sezai, nöbetçi hakimlikçe "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir açıklama paylaştı. Bakanlıktan; ''Milli ve manevi değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen ve kabul edemeyeceğimiz bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır. Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır.'' paylaşımı yapıldı.
MAGAZİN Haberi
Bakanlık'tan tutuklama kararı çıkan Halil Sezai açıklaması

Şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu Tuzla'da komşusunu darbettiği gerekçesiyle adliyeye getirildi. Sezai nöbetçi hakimlikçe "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyaşanan hadise ile ilgili açıklama yaparak, ''Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç büyüğümüzün darp edilmesi hepimizi derinden üzmüştür.'' 

 

Halil Sezai çekim yaptığı evinin bahçesinde kendisini rahatsız ettiğini iddia ettiği 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darbetmiş ve görüntüler ortaya çıkınca bir anda gündeme oturmuştu. 

 

Halil Sezai mahkemede çıkan kararın ardından Maltepe cezaevine gönderildi.

 

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI

 

Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç büyüğümüzün darp edilmesi hepimizi derinden üzmüştür.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğümüz 16.09.2020 tarihinde, ivedi bir şekilde konuyla ilgili inceleme yapmış ve ekiplerimiz büyüğümüzü evinde ziyaret etmişlerdir.

Mağdura Bakanlığımız hizmet modelleri anlatılmış ve kendisine kanuni hakları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Kendisinin talepleri dahilinde Bakanlığımız konuyu takip edecektir.

Milli ve manevi değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen ve kabul edemeyeceğimiz bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır.

Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: halil sezai, darp, kavga, mahkeme, tutuklama, magazin
Haber Yazılımı