Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 17:06
 
Bir ilk gerçekleşecek! KPDK tarihinde ilk kez gündemli olarak 15 Eylül’de Toplanıyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kamu Personeli Danışma Kurulunun (KPDK) tarihinde ilk kez gündemli olarak 15 Eylül’de toplanacağını açıkladı. Milyonlarca çalışan, memur ve emekli bu kararı bekliyordu.
EKONOMİ Haberi
Bir ilk gerçekleşecek! KPDK tarihinde ilk kez gündemli olarak 15 Eylül’de Toplanıyor

Milyonlarca çalışan, memur ve emeklinin beklediği kararı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Selçuk, Kamu Personeli Danışma Kurulunun (KPDK) tarihinde ilk kez gündemli olarak 15 Eylül’de toplanacağını açıkladı.

 

Koronavirüs önlemlerinin alınacağı toplantıya Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye ile İçişleri bakanlıklarının yetkilileri, Memur-Sen, Türkiye Kamu Sen ve KESK temsilcileri ile hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katılacak.

 

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI

 

KPDK’nın Gündemi: “COVID-19 Salgını Döneminde Kamu Personel Uygulamalarının Değerlendirilmesi”

 

Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantının gündeminin “COVID-19 Salgını Döneminde Kamu Personel Uygulamalarının Değerlendirilmesi” olarak belirlendiğini ifade etti.

 

Bakan Selçuk toplantıya, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye ile İçişleri bakanlıklarının yetkilileri, Memur-Sen, Türkiye Kamu Sen ve KESK temsilcileri ile hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katılacağını belirtti.

 

KPDK, kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi için toplanacak. 

 

Toplantı, pandemi sürecinde tedbirlere uygun olarak gerçekleşecek. Salonda sosyal mesafe kurallarına uygun bir oturma düzeni olacak, temizlik ve maske kurallarına göre de önlemler alınacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: memur, emekli, çalışan, kpdk, korona
Haber Yazılımı