Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 20:03
 
Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü belli oldu
Borsa İstanbul'un yeni genel müdür belli oldu. Yapılan Genel Kurul sonrasında Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü Korkmaz Enes Ergun oldu.
EKONOMİ Haberi
Borsa İstanbul'un yeni genel müdürü belli oldu

Borsa İstanbul'da Genel Kurul sonrasında Hakan Atilla'dan boşalan genel müdürlük görevine Korkmaz Enes Ergun getirildi.

 

 

Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Erişah Arıcan'ın üstlendiği Borsa İstanbul'da, Ahmed Ali Al Hammadi yönetim kurulu üyeliğine, Işınsu Kestelli de bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

 

Borsa İstanbul'da diğer yönetim kurulu üyeleri Korkmaz Ergun, Prof. Dr. Fahrettin Altun ve Metin Kıratlı, bağımsız yönetim kurulu üyeleri ise Yunus Arıncı, Prof. Dr. Cem Demiroğlu, Tevfik Eraslan oldu.

 

Korkmaz Enes Ergun kimdir?

 

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 yılında tamamlayan Ergun, aynı yıl Borsa İstanbul’da çalışma hayatına başladı. Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 22 yıllık Borsa ve Sermaye Piyasaları tecrübesine sahip olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. Ergun, Borsa İstanbul'da Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: borsa istanbul yeni genel müdürü kim oldu, borsa istanbul, Korkmaz Enes Ergun kimdir
Haber Yazılımı