Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 08:25
 
Dışişleri bakanlığı duyurdu! Terör saldırısında birçok kişi hayatını kaybetti
Dışişleri Bakanlığı yaptığı paylaşımda bir otele bomba yüklü araçla gerçekleştirilen intihar saldırısının ardından çıkan çatışmada bir çok kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Somali'nin başkenti Mogadişu'da gerçekleşen terör saldırısında bir çok kişinin hayatını kaybettiğini Bakanlık açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, ''Kardeş Somali halkına ve Hükümetine taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.''
DÜNYA Haberi
Dışişleri bakanlığı duyurdu! Terör saldırısında birçok kişi hayatını kaybetti

Somali'de bir otele intihar saldırısı düzenendi. Somali'nin Başkenti Mogadişu'da gerçekleşen terör saldırısında, bir otele bomba yüklü araçla intihar saldırısı gerçekleşti. Saldırının ardından çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucunda bir çok kişi hayatını kaybederken, yaralı vatandaşların da olduğu açıklandı.

 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞININ PAYLAŞIMI

 

Somali’nin başkenti Mogadişu’da ‪bugün (16 Ağustos) bir otele bomba yüklü araçla gerçekleştirilen intihar saldırısı ve ardından çıkan çatışma sonucunda birçok kişinin hayatını kaybettiği ve yaralıların olduğu büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir.

 

Bu menfur terör eylemini kınıyoruz. Kardeş Somali halkına ve Hükümetine taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: terör saldırısı, somali, somali terör saldırısı, intihar saldırısı, mogadişu, dışişleri, dışişleri bakanlığı
Haber Yazılımı