Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 16:08
 
Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu
Son dakika! Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. İstanbul Beşiktaş'taki evinde yaşayan Cüceloğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.
MAGAZİN Haberi
Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu

Ünlü Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş'taki evinde ölü bulundu. Cüceloğlu'nun kesin ölüm nedeni henüz belirlenemezken, konuya ilişkin soruşturma başlatıldı.

 

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

 

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.
Mersin'in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

 

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

 

1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

 

1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: doğan cüceloğlu kimdir, doğan cüceloğlu öldü mü
Haber Yazılımı