Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 16:17
 
Dünyaca ünlü oyuncu vurularak öldürüldü
Dünyanın yakından tanıdığı usta aktörlerden Jefferson Byrd, Atlanta'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Yönetmen Spike Lee'nin çok sayıda filminde rol alan usta oyuncunun ölüm haberini yine yönetmen Lee Instagram hesabından duyurdu.
MAGAZİN Haberi
Dünyaca ünlü oyuncu vurularak öldürüldü

Dünyaca ünlü oyuncu Jefferson Byrd, vurularak öldürüldü. Acı haberi çok kez filmlerinde rol aldığı ünlü yönetmen Spike Lee, Instagram hesabından duyurdu. Atalanta'da yaşandığı öğrenilen olayda Bryd'ın vücudunun çok sayıda noktasından kurşun yarası aldığı tespit edildi. Dedektifler olaya ilişkin araştırmalarını sürdürürken Yönetmen Spike Lee, Byrd'ın ölüm haberini şu cümleyle duyurdu;

 

"Sevgili kardeşimiz Thomas Jefferson Byrd dün gece Atlanta'da trajik bir cinayete kurban gittiği. Bunu duyurmaktan dolayı çok üzgünüm." diye yazdı.

 

 

Thomas Jefferson Byrd kimdir?

 

Thomas Jefferson Byrd, yönetmen Spike Lee ile birkaç kez çalışan Amerikalı bir karakter oyuncusuydu. 2003 Broadway'de Ma Rainey'nin Black Bottom yeniden canlandırmasındaki performansıyla Tony Ödülüne En İyi Öne Çıkan Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: jefferson bryd kimdir, byrd, jefferson bryd, spike lee
Haber Yazılımı