Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 18:13
 
Et fabrikası'nda koronavirüs paniği
Et Fabrikası'nda çalışanların büyük bölümünde koronavirüs enfeksiyonu tepit edildi, Konu üzerine kırmızı alrma verildi. Almanya'da yaşanan olayda Gütersloh kentinde bulunan Tönnies et fabrikasındaki 1029 kişi covid 19 enfeksiyonuna rastlandı. Fabrikanın olduğu bölgede 7 bin kişi karantina altına alındı.
SAĞLIK Haberi
Et fabrikası'nda koronavirüs paniği

Almanya şok gelişmeyle sarsıldı. Bir et fabrikasında 1029 kişide koronavirüs enfeksiyonu bulundu. Gelişme üzerine bölgede kırmızı alarm verildi. Binlerce kişi karantina altına alındı. Askeri kuvvet bölgeye hakim oldu.

 

ŞİMDİYE KADAR 3 BİN 127 TEST YAPILDI

 

Almanya’nın Gütersloh kentinde bulunan Tönnies et fabrikasındaki 1029 işçinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi. Gütersloh Kaymakamı Sven-George Adenauer, basın toplantısında et fabrikasında şimdiye kadar 3 bin 127 işçiye Kovid-19 testi yapıldığını belirtti.

 

TEDBİRLER ALINIRSA YENİDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDEBİLECEKLER

 

BU testlerin 1029’unun pozitif çıktığını ifade eden Adenauer, Gütersloh’un Rheda-Wiedenbrück kasabasında bulunan ülkenin en büyük et fabrikasında çalışan yaklaşık 7 bin çalışana test yapılacağını aktardı. Gütersloh’daki kriz masasının Başkanı Thomas Kuhlbusch da Tönnies et fabrikasında testler bitirildikten sonra bu fabrikayla çalışan taşeron şirketlerdeki işçilerin de Kovid-19 testine tabi tutulacağını açıkladı. Şimdilik fabrikanın tamamen kapatılmadığını dile getiren Kuhlbusch, bitirilmesi gereken işlerin tamamlanması için az miktarda işçinin fabrikada çalışmasına izin verildiğini aktararak ‘Bunlar iş karantinasında bulunuyorlar. Yani evden doğrudan iş yerine geliyorlar. Çalıştıktan sonra yine doğrudan eve gitmek zorundalar” dedi. Kuhlbusch, fabrikanın, Kovid-19’un yayılmasını önlemek için tüm tedbirleri alması durumunda yeniden çalışmaya devam edebileceğini kaydetti.

 

BÖLGEDE 7 BİN KİŞİ KARANTİNA ALTINDA! 

 

Öte yandan Alman askerlerinin de salgınla mücadele kapsamında bölgede görev yaptığı bildirildi. Alman Silahlı Kuvvetlerin Sözcüsü Uwe Kort, 25 askerin bölgede göreve başladığını, dün de 40 askerin bölgeye getirildiğini söyledi. Çok sayıda Bulgar ve Rumen işçinin çalıştığı et fabrikasında hafta başında Kovid-19 vakaları ortaya çıkmış, ardından bölgede yaklaşık 7 bin kişi karantinaya alınmış, okullar tatil edilmiş ve kreşler kapatılmıştı. Bu arada Gütersloh bölgesinde vaka sayısının artması üzerine Almanya’da bulaş oranı da fırladı. Cuma günü yüzde 1.06 olarak açıklanan bulaş oranı ülkede şimdi 1.79’a yükseldi

Kaynak: Editör:
Etiketler: almanya, almanya haber, et fabrikası covid 19, et fabrikası virüs
Haber Yazılımı