Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 11:22
 
Fahrettin Koca'dan korkutan uyarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 virüsünün mutasyonlu versiyonu için kritik uyarılarda bulundu. Bakan Koca, Mutasyon tehdidine karşı duyarlı olmamız gerektiğine işaret ederek, mutasyon ve aşı gerçeğine dikkat çekti. İşte o açıklama...
SAĞLIK Haberi
Fahrettin Koca'dan korkutan uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüsünün mutasyonlu versiyonu için hem uyarıda bulundu, hem de tedbirlerin devam etmesi gerektiğini belirtti. İşte Bakan Koca'nın mutasyon açıklaması;

 

"Mutasyon tehdidine karşı dikkatli olmalıyız. Avrupa’daki vaka artışlarının arkasındaki etmenlerden biri virüsün mutasyonlu varyantı. Ülkemizde mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısı 128’e yükselmiştir. 17 şehrimizde İngiltere varyantı görüldü. 

 

Virüsün mutasyona uğramış olması şimdilik aşı çalışmalarını etkilememektedir. Ancak yeni mutasyonlar aşı çalışmalarını da zorlayabilir. En büyük silahımız halen maske ve mesafe kuralına uymak.

 

Vaka sayılarını kontrol etmek elimizde. Kontrol elimizdeyken kıymetini bilerek temkinli hareket etmeli ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: fahrettin koca, mutasyonlu virüs
Haber Yazılımı