Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 12:58
 
Gültepe ve Beştepeler bölgesinin kentsel dönüşümüne tarih verildi
İzmir Konak Belediyesi Başkanı Abdül Batur, salgın günlerini geride bıraktıktan sonra Konak’ın kentsel dönüşüm ve tarihi ayağa kaldırmak hedefine odaklanacaklarını söyledi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, konuk olduğu bir televizyon programında korona virüs salgın günlerini geride bıraktıktan sonra İzmir’in Konak ilçesinde kentsel dönüşüm planlarına odaklanacağını söyledi.
İZMİR Haberi
Gültepe ve Beştepeler bölgesinin kentsel dönüşümüne tarih verildi

 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, konuk olduğu bir televizyon programında korona virüs salgın günlerini geride bıraktıktan sonra İzmir’in Konak ilçesinde kentsel dönüşüm planlarına odaklanacağını söyledi.

 

 

SALGIN BERABERİNDE BİR DE EKONOMİK KRİZ GETİRECEK

 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, salgının beraberinde bir de ekonomik kriz getireceğini ifade eden Batur, mazeret üretmeden çalışmaya devam edeceklerini söylerek, “Mazeret değil iş üreteceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. 4 yıl sonra Gültepe ve belki Beştepeler bölgesinin kentsel dönüşümüne başlamış olacağız. Tarihi aksın ortaya çıktığı bir Konak tasarlıyoruz” sözlerine yer verdi.

 

 

4 YIL İÇİNDE GÜLTEPE VE BEŞTEPELER BÖLGESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLAYACAK

Başkan Batur, programda kentsel dönüşüm için tarih verdi. Başkan Batur, göreve gelir gelmez ilk 6 ay içerisinde tamamlayarak meclisten geçirdikleri 300 hektarlık bir alanı kapsayan Gültepe planlarının ardından sırada 200 hektarlık Beştepeler bölgesinin olduğunu söyleyerek, “4 yıl içinde Gültepe ve Beştepeler bölgesinin kentsel dönüşümüne başlamış olacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, konak, kentsel dönüşüm, gültepe kentsel dönüşüm, beştepeler kentsel dönüşüm, izmir kentsel dönüşüm
Haber Yazılımı