Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 18:18
 
İzmir Aliağa'da büyük operasyon! 37 milyon makaron ele geçirildi
İzmir'de makaron kaçakçılarına büyük vurgun yapıldı. Aliağa ilçesinde yapılan operasyonda sigara kağıdı olarak geçen tam 37 milyon 190 bin tane makaron ele geçirildi.
İZMİR Haberi
İzmir Aliağa'da büyük operasyon! 37 milyon makaron ele geçirildi

İzmir'in Aliağa ilçesinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, 4 konteyner içerisinde, piyasa değeri 6 milyon 750 lira olan 37 milyon 190 bin filtreli sigara kağıdı (makaron) ele geçirildi.

 

SÜPHE ÜZERİNE ARAMA YAPILDI

 

Sigara kaçakçılığı ile mücadele kapsamında ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, Aliağa Gümrük Müdürlüğü'nde bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen 2 konteynerde şüphelendi. Şüphe üzerine konteynerlerde arama yapıldı.

 

MİLYONLARCA MAKARON BULUNDU

 

İçerisinde krepe kağıt olduğu belirtilen konteynerlerde kaçak sigara üretiminde kullanılan 16 milyon 440 adet makaron ele geçirildi. Ekipler araştırmalarına devam ederken, birbiriyle bağlantılı 2 konteynerin daha limanda olduğunu tespit etti. Bu 2 konteynerde de arama yapılırken, 20 milyon 750 makaron daha yakalandı.

Ele geçirilen makaronların toplam piyasa değeri 6 milyon 750 lira olarak belirlenirken, 37 milyon 190 bin makaronun ele geçirildiği operasyon, Türkiye'de tek seferde en yüksek miktardaki yakalama oldu. Soruşturma sürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, Aliağa'da, büyük, operasyon!, 37, milyon, makaron, ele, geçirildi, ,
Haber Yazılımı