Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 12:24
 
İzmir Askıda Fatura’ya duyarsız kalmadı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ‘Askıda Fatura’ uygulamasıyla dün itibariyle 8 bin 845 faturadan 5 bin 847’sinin kapatıldığını duyurdu.
İZMİR Haberi
İzmir Askıda Fatura’ya duyarsız kalmadı

Zor günler geçiren ve talepte bulunan kişilerle dayanışmayı geliştirmek için başlatılan ‘Askıda Fatura’ uygulamasına İzmirlilerden büyük ilgi geldi. İzmir’de 8 bin 845 faturadan 5 bin 847’sinin kapatıldığı bilgisini paylaşan Başkan Soyer şunları söyledi: “ Askıya çıkan fatura sayısı her geçen gün artıyor. Bayrama kadar askıdaki tüm faturaları kapatıp yeni bir dayanışma destanı yazsak, ne güzel olur”

 

TUNÇ SOYER'İN GÜNLÜĞÜ'NDE PAYLAŞTIĞI YAZIDA DETAYLAR PAYLAŞILDI

 

İşte o yazı...

 

Her gün bu kadar güzel mi bu deniz?

Böyle mi görünür gökyüzü her zaman?

Her zaman güzel mi bu kadar, Bu eşya, bu pencere?

Değil,

Vallahi değil.

Bir iş car bu işin içinde.

Sevgili İzmirliler, Orhan Veli’nin yaşam sevinci veren bu güzel dizeleriyle hepinize günaydın.

Dün 19 Mayıs’ı stadyumlarda kutlayamadık. Ama pes etmedik, pedal bastık, sizin adınıza Atatürk anıtına çiçek bıraktık.

Bandomuzla sokaklarınıza geldik, sosyal medya konser ve etkinlikleriyle evlerinize konuk olduk. Havagazı Fabrikası’nda ‘Gençlik Yerleşkesi’ açtık.

Umuyor ve diliyorum ki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda şu korona virüsten kurtuluruz ve bayram coşkusunu doyasıya yaşarız.

Bu arada Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Bu kutsal ayın ruhuna uygun Askıda Fatura kampanyasını da hatırlatmak istiyorum.

Dün itibariyle askıdaki 8 bin 845 faturadan 5 bin 847’si kapatıldı. Ancak askıdaki faturanın tamamının bunlar olduğunu düşünmeyin.

Askıya çıkan fatura sayısı her geçen gün artıyor. Bayrama kadar askıdaki tüm faturaları kapatıp yeni bir dayanışma destanı yazsak, ne güzel olur.

Bugün saat 11.00’de Havagazı Fabrikası’nda turizm, yiyecek içecek sektörü temsilcileri ve akademisyenlerin oluşturduğu Turizm Hijyen Kurulu ile bir basın açıklaması yapacağız.

Pandemi sürecinden çıkışta hijyen kurallarını belirleyen ‘Selluka sertifikasyon sistemi’ İzmir turizminin bu süreci en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde atlatmasını sağlayacak.

İl Hıfsızsıhha Kurulu bugün itibariyle neredeyse İzmir’in tamamında maskeyi zorunlu kıldı. Salgın devam ediyor yani. Bayram öncesi lütfen fiziki mesfe ve maske kurallarına özen gösterin.

Hepinize iyi günler diliyorum. Hoşça kalın sevgili İzmirliler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, askıda fatura, askıda fatura izmir
Haber Yazılımı