Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 10:31
 
İzmir Buca'da üst düzey koronavirüs önlemleri alındı
Tüm dünyada ve Türkiye'de artan koronavirüs vakalarına karşı alınan önlemler her geçen gün sıklaştırılıyor. İzmir Buca Belediyesi'nde de artan vakalara yönelik olağanüstü tedbirler alındı. Virüse karşı her noktada kritik tedbirler alınırken, sosyal mefanin baz alındığı hizmet masaları oluşturuldu.
İZMİR Haberi
İzmir Buca'da üst düzey koronavirüs önlemleri alındı

Türkiye genelinde vaka sayılarının artışa geçtiği koronavirüs (Covid-19) salgına karşı Buca Belediyesi, personelin sağlığını korumak ve Bucalı hemşehrilerin güvenli bir şekilde hizmet alabilmelerini sağlayabilmek için bir dizi önlemler aldı.

 

BELEDİYE GİRİŞİNDE KORONAVİRÜSE DUVAR

 

Hizmet binasında alınan önlemlerin ilki giriş kapılarında gerçekleştirildi. Hizmet almak için belediyeye gelen vatandaşlar, binadaki yoğunluk sayısına göre belli sayılarla içeriye alınmaya başlandı. Belediye içerisine giren tüm personel ve vatandaşlara maske, termal kamera ile ateş kontrolü ve el dezenfektanı kullanımı zorunlu tutuldu.

 

 

GÜVENLİ HİZMET MASALARI

 

Koronavirüs sürecinde hemşehrilerin işlemlerini daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için giriş katında yeni bir düzenleme gerçekleştirildi. Personel ve vatandaşın sağlığı için alanda ayrı ayrı hizmet masaları oluşturuldu. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen masalar, cam bölmelerle ayrıldı. Yapacakları işleme göre numara alan vatandaşlar, vergi ve vezne işlemlerinin yanı sıra belediye birimlerinde gerçekleştirecekleri işlemlerin başvurularını da hizmet masalarından gerçekleştirebilecek.

 

DÖRT BİR YANDA MASKE, MESAFE, HİJYEN

 

Öte yandan belediye binasının tamamı, Buca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından periyodik olarak koronavirüse karşı ilaçlanıyor. Kapı girişlerinden asansörlere, koridorlardan merdivenlere kadar binanın dört bir yanına maske ve sosyal mesafe uyarıları ile otomatik el dezenfektanları yerleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir korona önlemleri, buca korona, buca belediyesi
Haber Yazılımı