Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 16:19
 
İzmir'de 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma sevinci yaşadı
İzmir'de hafta sonu sonu sokağa çıkma kısıtlaması sürerken, İçişleri Bakanlığı'nın belli sürelerde sokağa çıkmalarına müsaade ettiği 65 yaş üstü vatandaşlar bugün hem güneşin tadını çıkardı, hem de davullu zurnalı eğlendi. İzmir'in sahil kısımlarında ise hareketlilik yaşandı.
İZMİR Haberi
İzmir'de 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma sevinci yaşadı

İçişleri Bakalığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlar bugün belirlenen saatlerde sokağa çıktı. Kısıtlamanın kısa süreliğine kalkmasından sonra İzmirli vatandaşlardan da kimi sahile inip güneşin tadını çıkardı, kimi ise davullu zurnalı eğlence yaptı.

 

İKİ YAŞLI ÇINAR ZEYBEK OYNADI

 

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi'nin iki yaşlı çınarı, davul zurna eşliğinde zeybek oynadı, sahada top oynayarak sokağa çıkmanın keyfini yaşadı.

 

İKİ ESKİ FUTBOLCU TOP OYNADI

 

Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkacağı saati bahçe kapısında heyecanla bekleyen İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi'nde yaşayan 80 yaşındaki Gündüz Karabaş ve 88 yaşındaki Hamit Topal, komşularının da geriye doğru saymalarıyla saat tam 11.00'de kendilerini sokağa attı. Karabaş ve Topal, sokakta davul zurna eşliğinde zeybek oynayarak, sokağa çıkabilmenin keyfini çıkardı.

 

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş olan Alaçatı sokaklarında yürüyüş de yapan Karabaş ve Topal, gençliklerinde top oynadıkları Alaçatı sahasına giderek eski günlerini andı. Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi Soner Varhan tarafından karşılanan iki arkadaş, sosyal mesafeye de dikkat ederek yeşil çimlerin üzerinde kendilerine ikram edilen çayı içti. Spor söyleşisi ve eski yılların anılmasının ardından da Karabaş ve Topal, kısa bir süre top da oynadı.

 

SAHİLLERE RAĞBET ARTTI

 

4 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının kalkmasını fırsat bilen çok sayıda Çeşmeli 65 yaş ve üstü vatandaş, havanın da güzel olması üzerine deniz kıyısında yürüyüş yaparken, deniz kıyısındaki banklar da doldu. Bazı vatandaşlar, ayakkabılarını çıkararak plajda yürüyüş yapmayı tercih ederken, şortunu giyerek deniz içinde yürüyüş yapan bazı vatandaşlar da denizin tadını çıkardı. 65 yaş ve üstü bir kadın da oltasıyla balık avlamaya çalıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir'de, 65, yaş, üstü, vatandaşlar, sokağa, çıkma, sevinci, yaşadı,
Haber Yazılımı