Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 19:27
 
İzmir'de AM'ler kurallara uydu! Belediye ekipleri denetim yaptı
Türkiye'de koronavirüs sürecinde normalleşme çalışmaları kapsamında 11 Mayıs tarihinde açılan AVM'ler üzerine düşen disiplinle çalışmaya başladı. Kentte açılan AVM'lerin sağlık ve hijyen kurallarına uyduğu gözlendi.
İZMİR Haberi
İzmir'de AM'ler kurallara uydu! Belediye ekipleri denetim yaptı

İzmir'de koronavirüs önlemleri devam ediyor. AVM'lerin açılmasının ardından İzmirli vatandaşların ilgisi düşük kalırken, yine aynı şekilde açılan AVM'lerde sağlık kurallarına riayet gösterdi. 

 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DENETLEME GERÇEKLEŞTİRDİ

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi normalleşme sürecinde hizmete alınan alışveriş merkezlerini (AVM) koronavirüs önlemleri kapsamında denetlemeye başladı.

 

KURALLARA UYULDU

 

Açılan 13 alışveriş merkezinin İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından tebliğ edilen genelgedeki kurallara uyduğu tespit edildi. Henüz kapalı olan yedi alışveriş merkezi de açıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından denetlenecek.

 

TÜM AVM'LERE TEBLİĞ EDİLDİ

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması nedeniyle 11 Mayıs’ta hizmete açılan alışveriş merkezlerine uymaları gereken kuralları açıklamıştı. Çalışanların ve müşterilerin sağlığını korumak için hazırlanan genelge İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in talimatı doğrultusunda kentteki tüm alışveriş merkezlerinin yönetimlerine tebliğ edilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir avm yoğunluk, izmir avm, izmir haber, izmir belediye
Haber Yazılımı