Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 19:13
 
İzmir'de kısa çalışma ödeneği alan kişi sayısı belli oldu
Koronavirüs salgını sonrası ülke genelinde İŞKUR tarafından öncülüğü yapılan kısa çalışma ödeneğinden İzmir'de yararlanan kişi sayısı açıklandı. Buna göre ödeneğe 25 bin 642 işletme başvuruda bulunurken, 209 bin 759 çalışan ödenekten faydalandı.
İZMİR Haberi
İzmir'de kısa çalışma ödeneği alan kişi sayısı belli oldu

Koronavirüs salgınının etkilerinin azaltılması için İŞKUR tarafından devreye alınan Kısa Çalışma Ödeneği'ne İzmir'den başvuran işletme ve ödenek alan kişi sayısı belli oldu.

 

İZMİR'DE ÖDENEKTEN FAYDALANAN İŞLETME VE KİŞİ SAYISI BELLİ OLDU

 

Bakanlık verilerine göre İzmir'de Kısa Çalışma Ödeneği'ne 25 bin 642 işletme başvuruda bulundu ve 209 bin 759 çalışan Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalandı.

 

SOSYAL DESTEK PROGRAMINA KAÇ KİŞİ BAŞVURDU?

 

Öte yandan Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 1. 2. ve 3. faz yardım paketlerine İzmir'den 338 bin 770 başvuruda bulunuldu. 188 bin 29 aile 188 milyon 29 bin liralık nakdi yardımdan faydalanırken, esnaar için 25 bin liraya kadar limitli İşletme Finansman Desteği paketinden de İzmir'de 20 bin esnafın yararlandığı kaydedildi.

 

İZMİR'DE TOPLAM KORUCU MASKE VE KOLONYA DAĞITIMI

 

Ayrıca İzmirde 65 yaş üstü 615 bin 91 kişiye de koruyucu maske ve kolonya dağıtımı gerçekleştirildi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin de paylaştığı verilerle süreç içindeki destekler resmi anlamda ilk kez açıklanmış oldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir ödenek, kısa çalışma ödeneği, izmir haber
Haber Yazılımı