Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:43
 
İzmir'de koronavirüs sayı ve oranları umut veriyor
İzmir'de koronavirüs verileri günden güne iyileşiyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre kentte vaka sayılarında düşüş yaşanırken, dün itibariyle şehirde koronavirüs nedeniyle ilk kez ölüm gerçekleşmediği ifade edildi.
İZMİR Haberi
İzmir'de koronavirüs sayı ve oranları umut veriyor

Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de korona virüsle savaş devam ediyor. Öğrenilen son veriler ışığında kentte hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış gözlendi. Yetkililerden alınan son verilere göre İzmir'de ilk kez dün itibariyle ölüm vakası gerçekleşmedi. 

 

YOĞUN BAKIMDAKİ HASTA SAYISI 40

 

İzmir korona virüsle mücadelede dün bir ilki yaşadı. 6 bine yakın vakanın olduğu kentte son 24 saatte hiç can kaybı olmadı. Vaka sayısının da gün geçtikçe azaldığını belirten yetkililer, yoğun bakımdaki hasta sayılarının ise 40 civarında olduğunu açıkladı.

 

5 BİN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

 

İzmir'in korona virüs rakamları umut veriyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre kentteki vaka sayısının 6 bine yakın olduğu belirtilirken, ölü sayısı ise mücadelenin başladığı ilk günlerden itibaren ilk kez dün sıfır olarak açıklandı. Yoğun bakımda yatan hasta sayısının 40 civarı olduğu belirtilirken, pandemi hastaneleri dahil tüm hastanelerde iyileşen vaka sayısının ise 5 bini geçtiği öğrenildi. Öte yandan kent genelinde toplam ölü sayısının ise 248 olduğu kaydedildi.

 

VAKA SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ ORANI YÜZDE 60

 

İzmir'de korona virüs ile mücadelede Valilik tarafından alınan tedbirler ve kısıtlama günlerinde halkın kurallara büyük oranda uyduğu belirtilirken, pozitif hasta sayısının ise 6 binin altına düştüğü öğrenildi. İyileşen hasta sayısının 5 bini geçtiği belirtilirken, günlük vaka sayısındaki düşüş oranlarının yüzde 60'a yakın olduğu ve sayının her geçen gün azaldığı öğrenildi.

 

Her gün 3 bine yakın test yapılan İzmir'de hastanelere başvuruların sayısı da gün geçtikçe azalıyor. Yetkililer, "İzmir'de bugüne kadarki pozitif hasta sayımız 6 bin civarında bu vakaların 5 bine yakını da iyileşti. İzmir'de tedavisi süren hasta sayısı her geçen gün azalırken yoğun bakımdaki hasta sayısı ise 40 civarında. Asıl sevindirici haber ise son 24 saattir İzmir'de ölüm olmaması. Bugüne kadar virüsle mücadele döneminde ilk kez olduğu belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir korona vaka sayılar, izmir korona, izmir haber
Haber Yazılımı