Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 15:58
 
İzmir'de Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden uzaklaştırıldı
İzmir'de Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy İçişleri Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda görevden uzaklaştırıldı.
İZMİR Haberi
İzmir'de Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden uzaklaştırıldı

"İhale fesat karıştırma ve tehdit" suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden uzaklaştırıldı. Karar İçişleri Bakanlığı tarafından tebliğ edildi. İşte İçileri'nden yapılan o açıklama:

 

"İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında; Bakanlığımız Mülkiye Başmüfettişlerince yürütülen soruşturmalar ile Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca “zimmet suçu” kapsamında yürütülen 2020/ 7447 sayılı soruşturmanın devam etmesi ve adı geçenin bu dosya kapsamında Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin 2020/392 sorgu sayılı kararıyla tutuklanması üzerine, Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5389 sayılı Belediye Kanunun 47’nci maddesi gereğince İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: Editör:
Etiketler: serdar aksoy, menemen belediye başkanı, görevden alın, görevden uzaklaştırıldı, menemen belediyesi, serdar aksoy kimdir
Haber Yazılımı