Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 10:46
 
İzmir’de otobüsler klimaları açmayacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgını engellemek için ESHOT ve İZULAŞ otobüslerinin klimalarını çalıştırmama kararı aldı.
İZMİR Haberi
İzmir’de otobüsler klimaları açmayacak

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bilim kurulunun tavsiyesine uyarak toplu taşıma araçlarında klimaları bir süre daha çalıştırmayacak. ESHOT ve İZULAŞ seferleri halk sağlığı için yaklaşan sıcak havalarda klimasız yapılacak. Tunç Soyer tüm araçların bakımlarının yapıldığını , kullanıma hazır olduğunu belirterek salgın riskinin önüne geçmek için bir süre daha klimasız sefer düzenleneceğini söyledi.

 

GERÇEKTEN ÖNEMLİ BİR KARAR

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Tunç Soyer, sıcak havalarda klimasız seyahat etmeni n zorluğunu bildiğini  ancak halk sağlığı için böyle bir kararın gerekli olduğunu ifade etti.

 

 

BAŞKAN TUNÇ SOYER: “SALGIN BİTMEDİ!”

 

“Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda kamusal alanlarda maske kullanma ve sosyal mesafeye dikkat zorunluluğu devam ediyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları halen yasak. Bunlar, salgının henüz bitmediğinin en büyük göstergesi. Dolayısıyla hemşehrilerimden en büyük ricam, tedbiri elden bırakmamalarıdır. Zorunlu değilsek dışarı çıkmayalım; evde kalmaya devam edelim. Bu sorumluluk devam ederse biliyorum ki sağlıklı ve güzel günler yakın…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir’de, otobüsler, klimaları, açmayacak,
Haber Yazılımı