Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 16:48
 
İzmir'de YKS seferberliği! Zabıtalar öğrencileri sınava yetiştirdi
Türkiye'de en önemli sınavlardan biri olarak gösterilen Yüksek öğretim Kurumu Sınavı'nda (YKS) İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun mesai harcadı. Cadde ve sokaklar temizlendi, zabıtalar geç kalan öğrencileri sınava yetiştirdi, gün içinde birliklerine teslim olmak için gelen askerlere ise yol gösterildi. İşte detaylar...
İZMİR Haberi
İzmir'de YKS seferberliği! Zabıtalar öğrencileri sınava yetiştirdi

Tüm ülkede olduğu gibi İzmir'de de hafta sonu YKS heyecanı yaşandı. Sınav günü İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler yoğun mesai harcadı. Zabıta ekipleri sınava geç kalan öğrencilerin imdadına yetişti.

 

DETAYLI TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

 

YKS nedeniyle bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, boşalan cadde, meydan ve bulvarlarda detaylı temizlik çalışması yaptı. Gece yarısından başlayan temizlik operasyonu kapsamında Bostanlı’dan İnciraltı’na kadar tüm sahil şeridi yıkandı. Yeşildere ve Ankara caddeleri ile Altınyol’daki refüjlerde de temizlik yapıldı.

 

ZABITALARDAN ÖĞRENCİLERE YARDIM

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta personeli YKS nedeniyle sabah erken saatlerden itibaren ana güzergahlar ve merkezi noktalarda görev yaptı. Okul çevrelerinde bulunan taksi ve dolmuşların sınav süresince korna çalmaması konusunda denetim gerçekleştiren zabıta, sınava gecikme endişesi yaşayan bazı öğrencilerin de imdadına yetişti. Zabıta Dairesi Başkanlığı kentin çeşitli bölgelerinde 40 adayı araçlarına alarak sınava girecekleri yerlere götürdü.

 

ASKERLERE KOLAYLIK

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, birliklerine teslim olmak için kente gelen askerlerin de yardımına koşarak gitmek istedikleri noktalara ulaştırılmalarını sağladı.

 

SU VE MASKE DAĞITIMI TAM GAZ

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, adayların maskesiz sınav salonlarına alınmaması nedeniyle doğabilecek sıkıntıları önlemek için belirlenen 6 ilçede sınav merkezleri önünde su ve maske dağıtımı yaptı. Aliağa, Menemen, Bergama, Torbalı, Tire ve Ödemiş ilçelerindeki 88 merkezde görev yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri iki günde toplam 33 bin 200 adet maske dağıtt

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, izmir zabıta, izmir yks, izmir maske dağıtımı, izmir temizlik, izmir asker
Haber Yazılımı