Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 13:29
 
İzmir evde bakım hizmeti'nde bin 717 kişiye ulaşıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü tarihten bu yana başlattığı evde bakım hizmetinden bin 117 vatandaş yararlandı. Aralarında yaşlı, hasta ve kimsesizlerin bulunduğu çok sayıda vatandaş ziyaret edildi.
İZMİR Haberi
İzmir evde bakım hizmeti'nde bin 717 kişiye ulaşıldı

İzmir'de koronavirüs dayanışması her noktada devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 80 bin kişilik takımıyla hasta, yaşlı ve kimsesizlere ziyarettte bulunuyor. Aralarında Doktor, hemşire, fizyoterapist, psikolog, hasta bakıcı, sosyolog, psikolog ve kuaför bulunan ekipler koronavirüs vakalarının ülkemizde görüldüğü 11 mart tarihinden bu yana çalışmalarını sıklaştırdı. 

 

SAĞLIK KONTROLÜNDEN EV TADİLATINA VARAN HİZMET

Toplum Sağlığı Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler uygulamadan faydalanan İzmirlilerin yaralarına bakıyor, tansiyonlarını ölçüyor ve fizik tedavi uyguluyor. Uygulama kapsamında dileyenlerin saçları kesiliyor, sakal tıraşı yapılıyor ve banyolarına yardımcı olunuyor. Hasta, yaşlı ve engelli bireylerin ev kazalarına karşı korunmasını sağlamak için evde küçük çaplı tadilatlar yapılıyor. Hizmet alan yurttaşlara ve bakıcılarına hijyen, ev kazaları ve sosyal haklar konusunda bilgi de veriliyor.

 

HİZMETTEN YARARLANMAK İSTEYENLER DİKKAT

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Toplum Sağlığı Daire Başkanlığı'nın 293 18 70/ 71 numaralı telefonları kullanılabilir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, evde, bakım, hizmeti'nde, bin, 717, kişiye, ulaşıldı, ,
Haber Yazılımı