Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:35
 
İzmir, İstanbul ve Ankara'da kurbanlık fiyatları ne kadar? Açıklama geldi
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Türkiye'de Kurbanlık fiyatları belli oldu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, en düşük kurbanlık fiyatının 800 lira olacağını açıkladı. İzmir, İstanbul ve Ankara'da kurban fiyatları ne kadar? Herkesin merak ettiği tüm konu ve cevapları detaylarda...
İZMİR Haberi
İzmir, İstanbul ve Ankara'da kurbanlık fiyatları ne kadar? Açıklama geldi

Türkiye'de kurbanlık fiyatları ne kadar? Herkesin merak ettiği konu hakkında Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar açıklama yaptı. Bayraktar, Küçükbaş Kurbanlıkların 800 TL'den başlayacağını dile getirdi. 

 

KURBAN FİYATLARI İLLERE GÖRE FARKLILIK GÖSTERECEK

 

Şemsi Bayraktar, "İllere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte fiyatların, hayvan başına büyükbaşta 5 bin-30 bin lira, küçükbaşta ise 800-3 bin 500 lira arasında değişeceğini, canlı ağırlık fiyatının da kilogram başına büyükbaşta 19-30 lira, küçükbaşta 22-35 lira olacağını bekliyoruz." dedi.

 

TÜRKİYE ORTALAMASI 24 LİRA 

 


Söz konusu fiyatların bayram yaklaştıkça talebe göre değişebileceğine dikkati çeken Bayraktar, Türkiye ortalamasına bakıldığında büyükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatının 24 lira 61 kuruş, küçükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatının ise 28 lira 43 kuruş olduğunu dile getirdi.

 

İZMİR, ANKARA VE İSTANBUL'DA FİYATLAR NASIL OLACAK?

 


Bayraktar, canlı kilogram olarak büyükbaş hayvan fiyatlarının, satışların en fazla olduğu üç ilden İstanbul'da 27-28 lira, Ankara'da 22-28 lira, İzmir'de 20-30 lira, küçükbaş hayvan fiyatlarının da bu illerde sırasıyla 28-30, 25-30 ve 25-35 düzeyinde seyrettiği bilgisini verdi.

 

BAYRAKTAR'DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

 

Bayraktar, üreticilerin bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle talebin daralmasından endişe ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

 

"Kurban pazarlarındaki hareketliliğin geçmiş bayramları aratmamasını, üreticilerimizin emeğinin karşılığını almasını temenni ediyorum. Bu yıl kurban pazarlarında belediyelerimize, üreticilerimize ve vatandaşlarımıza her zamankinden daha büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu yıl pazarlığımızı sözlerimizle, gözlerimizle yapalım. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını riske atmayalım."

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir kurbanlık fiyatları, izmir, izmir haber, istanbul kurbanlık fiyatları, ankara kurbanlık fiyatları,
Haber Yazılımı