Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 15:17
 
İzmir Menderes Küner Köyü'nde yeni vaka sayıları açıklandı
Geçtiğimiz günlerde öğrenilen gelişmeyle İzmir gündemine bomba gibi düşen yüksek vakaların çıktığı Küner Köyü'ne ilişkin yeni bir açıklama geldi. Köy muhtarı Küner'e ilişkin yeni vaka sayıları hakkında bilgi verdi.
İZMİR Haberi
İzmir Menderes Küner Köyü'nde yeni vaka sayıları açıklandı

Ülkemizde koronavirüs kabusuyla mücadele devam ederken Küner Köyü'ne ilişkin yeni vaka haberleri gündeme geldi. Köy Muhtarı Harun İniş Aydın yaptığı son açıklamada son vaka sayısının 47 olduğunu ifade etti

 

KARANTİNA YOK, SIKI TEDBİRLER VAR

 

Muhtarlık binası önünde mahalleliye test yapılırken, muhtar Harun İbiş Aydın, "Mahallemizde karantina gibi bir durum söz konusu değil. Kıraathaneleri ve berberleri kapattık. Bizler, köye girip, çıkabiliyoruz ancak yabancılar giremiyor. Şu ana kadar tespit edilen 47 vaka var" dedi.

 

FİLYANSYON EKİBİ YOĞUN MESAİDE

 

Menderes'in kırsal Küner Mahallesi'nde, son dönemde koronavirüs vakalarında artış görülmesi üzerine, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 2 bin 600 nüfuslu mahallede filyasyon çalışması yapılmasına karar verdi. Muhtarlık binası önünde mahalleliye test yapılırken, binaya gelemeyecek durumda olan yaşlı ya da engelliler için de gezici test ekipleri görevlendirildi. Koruyucu ekipmanını giyen 25 kişilik filyasyon ekibi, dünden bu yana PCR testi yaptı.

 

JANDARMA GİRİŞ ÇIKIŞLARI KAPATTI! GİRİŞLER KONTROLLÜ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

 

Öte yandan mahalleye giriş çıkışlar jandarma ekiplerinin kontrolünde sağlandı. Araçlardaki kişilere ateş ölçümü yapan ekipler, ateşi düşük çıkanların mahalleye girişine izin verdi. Yerel halkın giriş çıkışlarına izin verilirken, yabancıların ise mahalleye girişine izin verilmedi. Ayrıca, mahalledeki kıraathaneler ve berberler kapatıldı. Cami hoparlöründen yapılan anonslarla mahalleliden muhtarlık binası önüne gelip, test yaptırmaları istendi.

 

MUHTAR AÇIKLADI: HERKESE TEST YAPILACAK

 

Küner Mahallesi Muhtarı Harun İbiş Aydın, mahalleye sadece yabancıların giriş çıkışının yasaklandığına dikkati çekip, "Karantina uygulaması kesinlikle yok. Köylülerimiz girip çıkabiliyorlar. Kaymakamla devamlı irtibat halindeyiz. Eksiklerimizi gideriliyorlar, test yapıyorlar. Hemen hemen herkese test yapılacak. Şu an tespit edilen 47 vaka var. Vakaların tam nereden geldiği belli değil. Sokağa çıkma yasağı diye bir şey yok, ancak maskesiz çıkmak ve toplu halde bulunmak yasak. Bazı yanlış haberler mahallemizi rahatsız etti. İnşallah en kısa zamanda bu virüsün mahallemizden defolup gitmesini bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, küner köyü, izmir küner köyü, küner köyü vaka sayısı, izmir vaka sayısı
Haber Yazılımı