Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:19
 
İzmir Torbalı'da bir hayırsever marketteki veresiye defterini kapattı
İzmir'de bir hayırsever yaptığı yardımla gönülleri fethetti. Torbalı'da kimliğini belirtmeyen bir kişi marketten alışveriş yapan vatandaşların 13 bin 500 liralık veresiye defterindeki borcu ödedi.
İZMİR Haberi
İzmir Torbalı'da bir hayırsever marketteki veresiye defterini kapattı

İzmir'de gizli bir hayırsever Torbalı'daki Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan markete girerek toplam 13 bin 500 TL'lik vatandaş borcunu kapattı. 

 

HAYIRSEVER ADINA MARKETE GELEN İKİ KİŞİ BORÇLARI ÖDEDİ

 

Ayrancılar Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan bir markete gelen iki kişi, ismini gizleyen hayırsever adına veresiye defterine kayıtlı borçları ödemek istediklerini söyledi. Market sahibi Necip Koçak'ın kabul etmesi üzerine, iki kişi, yapılan hesaplama sonucunda 27 ailenin toplam borcuna karşılık markete 13 bin 500 lira bıraktı. 

 

MAHALLE SAKİNLERİ HEM ŞAŞKIN HEM MUTLU

 

Koçak, marketin girişine, veresiye defterine kayıtlı borçların ödendiğini belirten bir pankart astı. Mahalle sakinlerinden Sevilay Yıldız, yaptığı açıklamada, veresiye borçlarının ödendiğini duyduğunda çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu belirtti.

 

BÖYLE ŞEYLER FİLMLERDE OLUR SANIYORDUK

 

Borçlarının ödendiğine önce inanamadığını dile getiren Yıldız, "Böyle şeylerin sadece filmlerde olduğunu sanıyorduk. Bu zor günlerde bize bu iyiliği yapan hayırsever vatandaşımıza mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir haber, izmir, veresiye, izmir torbalı, torbalı
Haber Yazılımı