Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 15:54
 
İzmir Valiliğili'nden alkollü içecek satışı kararı
İzmir Valiliği alkollü içecek satışına ilişkin, il Hıfzısıhha Kurulu kararıyla alınan yeni kararı açıkladı. Valilik, bakkal market gibi her türlü noktada alkollü içecek satışını yasakladı.
İZMİR Haberi
İzmir Valiliğili'nden alkollü içecek satışı kararı

Alkollü içecek satışına tam kapanmada gelen yasak kararlarına ilişkin İzmir Valiliği'nden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 

"İlimiz İl Hıfzıssıhha Kurulunun 10.12.2020 tarihli ve 2020/144 No’lu kararındaki ‘sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde açık kalmasına izin verilen her türlü market, bakkal vb. işyerlerinde sokağa çıkma kısıtlaması süresince alkollü içecek satışı yapılmaması’ maddesine istinaden 29.04.2021 - 17.05.2021 tarihleri arasında market, bakkal, büfe gibi yerlerde alkollü içecek satışına izin verilmemesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idarî işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adlî işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir, izmir haber, izmir valiliği, izmir alkol satışı yasak mı
Haber Yazılımı