Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 16:50
 
Jandarma ve Sahil Güvenlik personeline toplu ulaşım ücretsiz
Türkiye'de koronavirüs le mücadele kapsamında sağlık çalışanları ve belirlenen bazı kişi ve meslek kolarına ücretsiz uygulanan toplu ulaşım tarifeleri bundan böyle jandarma ve sahil güvenlik ekipleri için de geçerli olacak. İzmir'de ikamet eden ekiplerin uygulamadan faydalanabilmesi için fotoğraflı İzmirimkart sahibi olmaları gerekiyor.
GÜNDEM Haberi
Jandarma ve Sahil Güvenlik personeline toplu ulaşım ücretsiz

Ülkemizde koronavirüs ile mücadele sürerken, Jandarma ve sahil güvenlik ekiplerine sevindirici haber geldi. Ekipler ülke genelinde toplu ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanabilecek.

 

ARTIK ONLAR DA ÜCRETSİZ OLARAK ULAŞIM KULLANACAK

 

Türkiye genelinde toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanan kolluk güçlerine Jandarma ve Sahil Güvenlik personeli de dahil edildi. Konuya ilişkin 2500 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı, 8 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

KİMLER ÜCRETSİZ TOPLU ULAŞIMDAN FAYDALANIYOR

 

Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, PTT posta dağıtıcıları, basın kimlik kartı sahipleri, belediyelerde zabıta kadrosunda görev yapan çalışanlar, er ve erbaşlar, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu sahipleri, ağır engellilerin bir refakatçileri, şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üzeri vatandaşlar da toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanıyor.

 

İZMİR'DE UYGULAMA NASIL YAPILACAK?

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmak isteyen Jandarma ve Sahil Güvenlik personelinin, fotoğraflı İzmirim kart sahibi olması gerekiyor. ESHOT Genel Müdürlüğü İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’ndan personel kimlik bilgilerini, fotoğraflarını ve 10 TL’lik kart ücretini alacak. Ardından personele özel hazırlanacak İzmirim kartlar, sahiplerine teslim edilmek üzere görev yaptıkları komutanlıklara gönderilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir ücretsiz ulaşım, izmir haber, izmir toplu taşıma, jandarma ücretsiz, sahil güvenlik ücretisz, jandarma, sahil güvenlik
Haber Yazılımı