Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 14:51
 
Japonya Başbakanı Shinzo Abe istifa etti
Japonya Başbakanı Shinzo Abe görevinden istifa etti. Sağlık sorunları olduğu için görevden ayrılan Abe'nin kronik ülser olduğu iddia edildi. Konuya ilişkin Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu bir mesaj yayımladı.
DÜNYA Haberi
Japonya Başbakanı Shinzo Abe istifa etti

Japonya'da en uzun süre kesintisiz başbakanlık görevi rekorunu eline bulunduran Shinzo Abe görevinden istifa ettiğini duyurdu. Abe'nin istifasına ilişkin gerekçe ise hastalığı olarak gösterildi. Alınan bilgilere göre Abe kronik ülser hastası... Ülkede 2 bin 887 gün başbakanlık yapan Abe bu süreyle en uzun süre kesintisi Başbakan olan kişi ünvanını almıştı. 

 

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NDAN İSTİFA YORUMU:

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Japonya'da yaşanan istifa depremi sonrası sosyal medya hesabı twitter'dan konuya ilişkin açıklama yaptı. Çavuşoğlu açıklamasında, "Türkiye ile #Japonya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayan Başbakan Abe’nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinden üzüntü duydum. Kendisine Türkiye-Japonya ilişkilerine sağladığı katkılar için teşekkür ediyor; acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: japonya başbakanı, shinzo abe, japonya istifa, abe istifa, shinzo abe kimdir
Haber Yazılımı