Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 14:22
 
Mehmet Öz'den korona ilacı açıklaması
Dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz'den Koronavirüs enfeksiyonuna ilişkin flaş bir açıklama geldi. Mehmet Öz yaptığı açıklamada Covid 19 virüsüne karşı etken ilacın bulunduğunu duyurdu. Öz açıklamasını" Büyük bir ilerleme" şeklinde lanse etti.
SAĞLIK Haberi
Mehmet Öz'den korona ilacı açıklaması

Uluslararası alanda adından söz ettiren Türk Doktor Mehmet Öz'den Koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalar geldi. Öz Covid 19 enfeksiyonuna ilişkin etkin bir ilaç geliştirildiğini duyurdu.

 

"SİZLERE MÜKEMMEL BİR HABERİM VAR"

 

Dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak etkili ilacın bulunduğunu duyurdu. Öz yaptığı açıklamada, “Corona virüsünün ilacı olarak söylenen deksametazon ile ilgili size mükemmel bir haberim var, bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Oxford Üniversitesi uzmanlarının corona virüsü tedavisinde etkili olduğunu söylediği ilaç ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) açıklama geldi. Bu tedavi özellikle oksijen desteği ya da solunum cihazına ihtiyaç duyan hastalar arasındaki ölüm oranını azaltan ilk uygulama, büyük bir ilerleme” diye konuştu.

 

İLAÇ SAYESİNDE ÖLÜM ORANLARINDA GÖZLE GÖRÜLEN DÜŞÜŞ!

 

“Yapılan araştırmada 2 bin vaka üzerinde denendi ve sonuçlar bunu kullanmayan diğer 4 bin hastayla karşılaştırıldı” diyen Öz şu ifadelere yer verdi: “İlacın hastalığa karşı çok önemli etki gösterildiğini ortaya çıkardı. Oxford Üniversitesi verilerine göre ilacın solunum cihazına bağlı hastaların ölüm oranı yüzde 40'tan yüzde 28'e düştü. Oksijene ihtiyaç duyulan hastalardaysa bu oran yüzde 25'ten yüzde 20'ye indi. Bu şimdiye kadar ölüm oranını azaltan tek ilaç, ölüm oranını önemli ölçüde azaltıyor, büyük bir sonuç.”

 

MEHMET ÖZ HERKESİ UYARDI! DİKKAT EDİN

 

Dr. Öz salgına ilişkin her bireyin kendisini koruması gerektiğinin altını çizerek, “İlaç ucuz o yüzden tüm dünyada rahatlıkla kullanılabilir. Ben de bu önemli gelişmeyi sizle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. COVID-19 tedavisi için tüm ülkeler yoğun bir şekilde çalışıyor. Lütfen bu süreçte siz de vatandaş olarak üzerinize düşeni yapın maske takın ve sosyal mesafeye dikket edin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehmet öz, mehmet öz korona, korona ilacı, korna ilacı bulundu mu, koronavir
Haber Yazılımı