Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 13:43
 
MGM uyardı! Ege kıyılarında hızı 50 km'ye çıkacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar beklendiği uyarısı yapıldı. Rüzgarın kuvvetli olacağı ve 30-50 (km/sa) esmesi beklendiği duyuruldu.
EGE Haberi
MGM uyardı! Ege kıyılarında hızı 50 km'ye çıkacak

MGM'den alınan bilgilere göre bu geceden itibaren Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli rüzgar beklendiği duyuruldu. Rüzgarın gece saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

MGM'NİN AÇIKLAMASI

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun güneybatı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

 

EGE
Az bulutlu ve açık, güney kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, gece saatlerinde batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın gece saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İZMİR °C, 26°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 24°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA °C, 29°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 25°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

 

EGE
Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, Güney Ege’de sabah ve öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 2,5m; Görüş: İyi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: hava, hava durumu, ege hava durumu, ege denizi, izmir, marmara, mgm, meteoroloji
Haber Yazılımı