Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 00:23
 
Milli futbolcu COVİD-19 nedeniyle kadroya dahil edilmedi
A Milli Futbol Takımımızda aday kadroya davet edilen Başakşehir FK futbolcusu İrfan Kahveci'nin bulunduğu ortamda bir kişide COVİD-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine, ortamda bulunurken tüm sosyal mesafe ve maske kurallarına uyan İrfan Can riske edilmemek için kadroya dahil edilmeyip izolasyonda bekletildi.
SPOR Haberi
Milli futbolcu COVİD-19 nedeniyle kadroya dahil edilmedi

UEFA Uluslar Ligi'nde oynayacağımız Rusya ve Sırbistan maçları aday kadrosunda yer almayan Başakşehir FK'nın oyuncusu İrfan Can Kahveci'nin COVİD-19 virüsü taşıyan bir kişiyle aynı ortamda ulunduğu için kadroya alınmadığı öğrenildi. Bulunduğu ortamda tüm sosyal mesafe ve maske kurallarına uyan Kahveci, mekanda bulunan bir kişinin virüs testi pozitif çıkması neeniyle izolasyonda bekletilmiştir.

 

6 günlük izolasyon sürecinde bekleyen İrfan Can'ın test sonuçları negatif çıktığı açıklandı. Başakşehir kulübü; ''yuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları negatif çıktiktan sonra A Milli Takim Sağlık ve İdari Ekipleri bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun milli takım kadrosuna tekrar çağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza resmi bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım antrenmanlarımıza katılmaya başlamıştır.''

 

BAŞAKŞEHİR'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

 

A Milli Takım kadrosuna davet edilen oyuncumuz İrfan Can Kahveci’nin 1 Ekim 2020 Perşembe günü maske ve mesafe kuralları dahilinde aynı mekanda bulunduğu bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine konu A Milli Takım Sağlık Ekibi ve TFF Sağlık Kurulu ile paylaşılmıştır.

 

Belirtildiği üzere şüpheli temas sırasında tüm kurallara uyulmuş olmasına rağmen, risk alınmaması adına verilen ortak karar neticesinde oyuncumuz 6 gün süre ile izolasyonda tutulmuştur. Oyuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları negatif çıktiktan sonra A Milli Takim Sağlık ve İdari Ekipleri bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun milli takım kadrosuna tekrar çağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza resmi bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım antrenmanlarımıza katılmaya başlamıştır. Oyuncumuzun, izolasyon süresini doldurduktan sonra Kasımpaşa SK ile oynayacağımız hazırlık maçından iki gün önce yapılan testi de dahil olmak üzere 4 PCR testi negatif çıkmıştır.

 

Tüm süreç, sonuçlar ve bilgiler A Milli Takım İdari ve Sağlık Ekipleri ile anında paylaşılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: milli takım, korona, koronavirüs, covid-19, irfan can kahveci, başakşehir
Haber Yazılımı