Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 12:28
 
O bölgede flaş karar! Ev ziyaretleri yasaklandı!
Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında pek çok il ve ilçede önemli tedbir kararları alınırken, Kütahya'nın Emet ilçesi için İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından ciddi bir tedbir kararı alındı. Dün itibariyle emet ilçesinde ev ziyaretleri, akraba ziyaretleri ve misafirliklere 15 süreyle kısıtlama getirildi.
EGE Haberi
O bölgede flaş karar! Ev ziyaretleri yasaklandı!

Kütahya İlçe Hıfzısıhha Kurulu Kararı ve Kaymakamlık onayıyla Emet ilçesinde misafirlikler, akraba ziyaretleri, mevlit ve doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan etkinlikler sınırlandırıldı. Konuya İlişkin kaymakamlıktan şu açıklama geldi;

 

“Corona virüs salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarının tehdit edilmesini engellemek için, ilçemizde ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler (sazlı-sözlü toplanma), akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetlerin 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren 15 gün süre ile sınırlandırılmasına, nikah merasimlerinin daha önce belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yapılmasına karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: kütahya, emet, ev ziyaretleri, yasak, ilçe hıfzısıhha kurulu, kaymakamlık, korona tedbirleri
Haber Yazılımı