Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 12:04
 
O ilimizde ikinci dalga paniği! Kritik uyarı geldi
Koronavirüs pandemi sürecinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da belirttiği doğu bölgesi kentlerimizde ikinci dalga alarmı verildi. Diyarbakır'da seyreden yüksek vakaların ardından Şanlıurfa ve Batman'da da yüksek enfeksiyon verileri endişe yarattı.
SAĞLIK Haberi
O ilimizde ikinci dalga paniği! Kritik uyarı geldi

Koronavirüs pandemi sürecinde Diyarbakır'ın ardından Şanlıurfa ve Batman'da da vaka sayılarında yüksek artış gözlendi. 

 

ŞANLIURFA VALİSİ DUYURDU! VAKA VE CAN KAYBI SAYISINDA ARTIŞ VAR

 

Dün akşam Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında video konferans yöntemiyle İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

 

Corona virüsü süreciyle ilgili ülke genelinde vaka tablosunda düşüş yaşanmaya devam ederken, kontrollü sosyal hayat kurallarının başladığı tarihten itibaren Şanlıurfa’da vaka sayısında ve can kaybında artış olduğu ifade edildi.

 

VALİ ERİN VATANDAŞLARI DİKKATLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI

 

Toplantı sonrası vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Abdullah Erin, maske, mesafe ve hijyen konularına daha çok dikkat edilmesini istedi.

 

RİSK RAKAMLARINI PAYLAŞTI VE UYARDI! EVDEN ÇIKMAYIN

 

Vali Erin, ”Normalleşme sürecinin başladığı haziran ayının başlarına kadar Şanlıurfa’da ciddi bir risk bulunmuyordu. Ancak haziran ayının başlarından itibaren vaka sayımızın ve can kaybımızın artmaya başladığını üzülerek açıklamak durumundayız.

 

Vatandaşlarımızdan, zorunlu olmadıkça evlerinden dışarıya çıkmamalarını, akraba ve komşu ziyaretlerini ertelemelerini istirham ediyor, Şanlıurfa için riskin 10 gün öncesinden daha yüksek olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

 

Şanlıurfa’da son 12 günde 137 adreste 14 günlük karantina tedbiri kararı alındı.

 

BATMAN'DA RİSKLİ İLLER LİSTESİNDE! SAYI GİDEREK ARTIYOR

 

Normalleşme süreciyle Diyarbakır’da yeniden yükselişe geçen corona virüsü vakaları Batman’da da görülüyor. Kentte son 3 günde 101 vaka kayda geçildi.Özellikle sosyal mesafeye uyulmadığı kentte vatandaşlar yeni normalleşme sürecine ayak uyduramadı. Son 3 günde 101 yeni vakanın görüldüğü kentte ikinci dalga endişesi yaşanıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ikinci dalga, şanlıurfa vaka sayılar, batman vaka sayıları, korona ikinci dalga
Haber Yazılımı