Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 12:06
 
Öğrenci servisleri denetlenecek
İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutmak amacıyla ülke genelinde hafta boyunca öğrenci servisleri denetlenecek.
EĞİTİM Haberi
Öğrenci servisleri denetlenecek

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciler için her alanda önlem alınmaya devam ediliyor. '020-2021 öğretim yılının başlamısyla birlikte okullara servislerle gelecek öğrencilerin sağlıklarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının ne kadar dikkate alındığını denetlemak için İçişleri Bakanlığı hafta boyunca denetimler yapacak.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvim çerçevesinde, yüz yüze eğitimin kademeli olarak belirli sınıf seviyelerinde 12.10.2020 Pazartesi günü başlıyor olması dikkate alınarak, denetim faaliyetleri yoluyla algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak ve servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak amacıyla, ülke genelinde hafta boyunca  (12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında) Okul Servis Araçları ve Şoförlerine yönelik yoğunlaştırılmış özel denetim gerçekleştirilmektedir.
 

Denetim sonuçları kamuoyuyla paylaşılacak olup, Eğitim-Öğretim dönemi süresince, çocuklarımızın trafik güvenliğine yönelik bu denetimlerin planlı ve periyodik olarak kararlılıkla yürütüleceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: eğitim, yüz yüze, öğrenci, servis, bakanlık, içişleri
Haber Yazılımı