Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 16:58
 
Ordu'da şehit evi yeniden yapıldı
Ordu'da 9 Temmuz 2019'da Hakkari'de şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş'ın Aybastı ilçesi Uzundere mahallesindeki evi İçişleri Bakanlığının desteğiyle yeniden yapıldı. Şehit Salih Altuntaş'ın ailesinin evi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nın talimatıyla yeniden yapılması talimatı verilmişti. Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada oturulamayacak durumda olan evi, Bakanlığımızın desteği ile yapıldığı bilgisi verildi.
GÜNDEM Haberi
Ordu'da şehit evi yeniden yapıldı

İçişleri Bakanlığı'nın paylaştığı haberede Ordu'nun Aybastı ilçesinde yaşayan Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş'ın ailesinin evi, Bakan Süleyman Soylu'nun talimatıyla yeniden yaıpldığı paylaşıldı. Valilikten yapılan açıklamada, 9Temmuz 2019'da Hakkari Şemdinli'de terör örgütünün askeri araca yaptığı saldırı sonucunda yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü hastanede şehit olan Salih Altuntaş'ın Aybastı ilçesi Uzundere Mahallesi'nde ikamet eden ailesinin içinde oturulamayacak durumda olan evi, Bakanlığımızın desteği ile yeniden yapıldığı açıklandı.

 

Şehidin babasını bizzat telefonla arayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konu ile ilgili olarak evin yeniden yapılacağını ve konu ile bizzat ilgeleneceğini açıklamıştı. Soylu'nun açıklamasının ardından ev 3 ayda tamamalandı.

 

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

 

Ordu'nun Aybastı ilçesinde yaşayan Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş'ın ailesinin evi, Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun talimatıyla yeniden yapıldı.

 

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 Temmuz 2019'da Hakkari Şemdinli'de terör örgütü mensuplarınca askeri araca yapılan saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara'da şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş'ın Aybastı ilçesi Uzundere Mahallesi'nde ikamet eden ailesinin içinde oturulamayacak durumda olan evi, Bakanlığımızın desteği ile yeniden yapıldı.

 


 
Bakanımız Sn. Soylu, şehit babası Kenan Altuntaş'ı telefonla arayarak konu ile bizzat ilgilendiğini, evin yeni baştan yapılacağını ifade etmişti.


 
Bakanımız Sn. Soylu'nun, şehit babasına verdiği sözün ardından evin yapımı 3 ay içerisinde tamamlanarak aileye teslim edildi.

 


 
Ordu Valisi Sn. Tuncay Sonel, konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:


 
"Hakkari Şemdinli'de 2019 tarihinde şehit olan Salih Altuntaş evladımızın Aybastı'da yaşayan ailesine yeni yapacağımız evin üç ay içerisinde bitirilme sözünü vermiştik. İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu'nun destekleriyle verdiğimiz sözü tutarak şehit ailemizin evinin yapımını 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak aileye teslim ettik. Hayırlı olsun. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Devlet olarak her daim onların yanındayız. Bu vesileyle şehidimizi de rahmet ve dua ile anıyorum." ifadesini kullandı.


 
Baba Kenan ve anne Sultan Altuntaş da "Devletimiz bizi yalnız bırakmadı. Allah razı olsun.

Kaynak: Editör:
Etiketler: şehit, ordu, aybastı, salih altuntaş, aile, bakan, soylu, süleyman soylu, içişleri, vali
Haber Yazılımı